„Železný hasič“ Kynice

Publikováno 11.9.2018 | Autor: Zdenek Urban

Nejen pro diváky velice zajímavá byla hasičská soutěž jednotlivců v pěti disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – „Nejtvrdší hasič přežívá“). Soutěž se k nám dostala z Ameriky. Tento přebor jednotlivců je poslední dobou stále populárnější. Stává se dostaveníčkem odvážných a fyzicky zdatných hasičů. Soutěž probíhala za velice pěkného počasí v hasičském areálu v Kynicích. V letošním roce se 8. září 2018 konal již třetí ročník. Hasičské hřiště zažilo opět fyzicky velice náročné zápolení jednotlivých závodníků. První disciplínou bylo sbalení dvou hadic B do boxu. Druhou přenesení dvou 10 kg kanistrů skrze tunel 1 x 1 m dlouhý 3 m. Dále výstup po žebříku na lešení a vyručkování dvou hadic B uvázaných na laně. Další disciplínou bylo přemístění 80 kg figuríny na vzdálenost 20 m. Dále to bylo 40 úderů kladivem o váze 6 kg v „hamerboxu“. V předposlední dráze se táhly rozvinuté hadice B i s proudnicemi na vzdálenost 35 m. Poslední a nejtěžší překážkou byla 2 m vysoká bariéra. To vše museli absolvovat v zásahovém obleku, zásahové obuvi, přílbě, rukavicích a s dýchacím přístrojem (bez masky – 10 kg) na zádech. Ženy ručkovaly pouze jednu hadici, kanistry měly 5 kg, figurína 60 kg, počet úderů kladivem byl pouze dvacet, ale výstroj byla stejná. Na soutěž přijelo celkem 32 dobrovolných hasičů z celého kraje, ale i několik profesionálů. Soutěžících bylo o devět méně než v loňském roce. Z tohoto počtu bylo sedm děvčat. Větší polovina soutěžících byla z jiných okresů. Jelikož je soutěž zařazena do krajského hodnocení, přijeli hasiči z okresu Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Blansko, Pelhřimov, Žďár n/S., Kutná Hora. Jednotlivé kategorie byly rozděleny dle věku. Naši hasiči všichni tuto náročnou trať dokončili. Většina soupeřů byli dobrovolní hasiči. Na závěr soutěže byli všichni účastníci odměněni dárky a cenami. Nejlepší z žen M. Honsová z SDH Petrůvky docílila času 191,84 s. V mužské kategorii byl nejrychlejší P. Svatek z SDH Lukavec v čase 163,34 s. Přestože se naši závodníci v kategorii do 30 let umístili v závěru startovního pole, je to pěkné umístění. Jako sbor jsme měli opět nejpočetnější zastoupení. Za účast na soutěži a reprezentaci našeho sboru i města patří všem poděkování, zejména pak děvčatům za jejich odvahu soupeřit se zkušenějšími soupeřkami.

Náš sbor reprezentovali:
Čáp Martin (259,05 s.), Grund Daniel (270,71 s.), Kreuzmann Štěpán (289,67 s.), Valová Klára (333,28 s.), Kreuzannová Kristýna (340,09 s.), Mazánek Tomáš (407,65 s.).

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/TFA_Kynice_2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *