P L A M E N – 2018/2019

Publikováno 22.10.2018 | Autor: Zdenek Urban

Jako každým rokem byla zahájena celostátní hra mladých hasičů „PLAMEN“. Je dvoukolová a začíná podzimním kolem všestranného branného závodu. Organizaci letošního závodu zajistili v sobotu 6. října 2018 hasiči z Pohledu. Jednotlivé trati dle kategorií vedly v lesní lokalitě poutního místa „Svatá Anna“, mezi obcemi Pohled a Krátká Ves. Tentokrát počasí popřálo organizátorům, rozhodčím, ale i závodníkům. Závodilo se v kategorii mladších a starších žáků v pětičlenných hlídkách. Přijelo celkem 48 hlídek mladších a 60 hlídek starších žáků z celého okresu. V osm hodin vybíhaly první hlídky. Vždy součastně hlídka mladších a hlídka starších dle předem stanoveného pořadí.

Odpoledne za jednotlivce běželo 31 dorostenců a 40 dorostenek, včetně pěti hlídek. Dorostenci jsou rozděleni do kategorií mladších, středních a starších. Náš kolektiv reprezentoval Tomáš Mazánek, který skončil na 10. místě ze 13 závodníků a Zdeněk Vávra na 12. místě. Oba soutěžili ve starší kategorii. Denisa Pospíšilová ve střední kategorii děvčat doběhla na velice pěkném 4. místě v konkurenci 23 závodnic. Nezvládla pouze šplh po laně. Celkový závěr této celostátní hry bude vyhodnocen po jarním kole 2019 koncem měsíce května. To se bude konat s největší pravděpodobností opět na hasičském stadionu v Havlíčkově Brodě. Ty nejlepší kolektivy postupují přes okresní a krajská kola do republikové soutěže. Na závodě byla opět velice pěkná účast. Celkem 6 stanovišť na každé trati dle kategorií včetně startu a cíle obsluhovalo cca 70 rozhodčích a členů štábu soutěže. Mezi rozhodčí patřil i Štěpán Kreuzmann a jako pomocný rozhodčí Jan Prorok a Kristýna Pospíšilová.

Hlavní rozhodčí mladší kategorie byl Jiří Rakušan z České Bělé a starší kategorie Eliška Brothánková z Kojetína. Třicetičlenná technická četa pod vedením pana Jiřího Fárky zajistila vlastní závod, jeho likvidaci a regulaci přilehlých parkovišť pro vozidla. Pro téměř 700 účastníků byl od sedmi hodin ráno do 17 hodin k disposici stánek s občerstvením. Mladší žáci běželi trať dlouhou 1400 m. Absolvovali střelbu ze vzduchovky, znalost topografie, zdravovědy, vázání uzlů, požární ochrany a šplh po vodorovném laně. Starší žáci běželi trať dlouhou 1 900 m. Dorostenky běžely po dráze kratší a dorostenci po delší. Dorost měl těžší disciplíny, zejména v určování azimutů. Chybné či nesplněné úkony na jednotlivých stanovištích se bodovaly a tyto trestné body se vyhodnocují k výslednému času celého závodu. Družstva mladých hasičů k závodu přijížděla dle předem určeného pořadí a času na startovní listině. Závodníci tak nemusí trávit celý den na soutěži, neboť po absolvování závodu mohou odjet domů. Výsledky jsou vyvěšeny na stránkách našeho okresního sdružení včetně fotografií z celého závodu.

Náš kolektiv mladých hasičů pod vedením Gabriely Šourkové reprezentovala:

Hlídka starších „A“. Findová Silvie, Findová Nela, Hamsová Linda, Machotová Nela a Remarová Vendula.
Hlídka zvládla trať za 25,12 min. Nedařila se střelba, základy topografie a první pomoc. Celkem obdržela hlídka 20 trestných bodů. Stačilo to na 28. místo z 60 hlídek.

Hlídka starších „B“. Pospíšilová Veronika, Proroková Aneta, Šourková Krist., Kadlec Milan a Burýšek Zdeněk.
Hlídka absolvovala trať za 24,47 min. Rovněž si pokazili první pomoc, střelbu a základy topografie. Celkem hlídka obdržela 21 trestných bodů a skončila na 29. místě.

Hlídka starší „C“. Pipek Kryštof, Kosnar Filip, Vrzák Jiří, Remar Matyáš a Moravcová Klára ze Sázavky.
Soutěžící uběhli trať za 33,10 min. Nezvládli základy topografie, střelbu a uzlování.
Celkem hlídka obdržela 42 trestných bodů, což bylo předposlední místo startovní listiny.

Kategorii mladších dětí nás reprezentovala pouze jedna hlídka ve složení:
Šourková Natálie, Proroková Lucie, Remar Vojtěch, Machota Marek a Bilozir Anna .
Vcelku pěkný čas 25,15 min. odpovídal umístění na 14. místě ze 48 hlídek. Bohužel ale posbírali celkem 17 trestných bodů. Soutěžícím se nevedla zejména střelba a uzlování.
Ale i tak to bylo nejlepší celkové umístění z našich hlídek.
Určitě patří velké poděkování našim mladým hasičům a zejména vedoucím za účast a reprezentaci města a našeho hasičského sboru na tomto branném závodu.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/ZPV_2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *