Taktické cvičení hasičů okrsku Habry

Publikováno 7.6.2016 | Autor: Zdenek Urban

Společné cvičení hasičů našeho okrsku se uskutečnilo v sobotu dopoledne 4.6.2016. Po příjezdu jednotek v 10 hodin se konala porada, rozdělení úkolů a stanovišť. Účelem cvičení bylo prověřit akceschopnost, dojezdové časy a zejména spolupráci jednotek při provedení dálkové dopravy vody v obci Leškovice. Zásahu se zúčastnily sbory Sázavka, Zboží, Frýdnava, Leškovice, Chrtníč a Habry. Do 20 minut se dostavily i nejvzdálenější jednotky ze Zboží a Sázavky. Cvičení se nezúčastnily sbory z Rybníčku a Lubna. Voda byla čerpána z nového rybníka pomocí plovoucího čerpadla v dolní části obce. Dodávána byla hadicovým vedením B po cestě směrem do obce. Na prvním stanovišti vodu předávala jednotka z Frýdnavy. Dále to bylo Zboží, Bačkov, domácí Leškovice, Chrtníč a na sedmém čerpacím stanovišti hasiči ze Sázavky.  Jejich stříkačka dodávala vodu až za poslední domek v obcí. Na konečné proudnici byl vyhovující tlak i množství vody. Mezi jednotlivými stanovišti bylo použito 7 – 8 ks hadic B – cca 150 m. Vzdálenost od vodní nádrže k poslednímu stanovišti byla 1020 m. Použito bylo celkem 59 dílů hadic B. Vzhledem ke vzdálenosti se použil hadicový přívěs jednotky z Habrů. Z důvodu nepřehledného terénu, zástavbě, vzdálenostem a nutnosti komunikace mezi jednotlivými čerpadly, byly použity kapesní vysílačky.

Akce se zdařila a krátce před polednem byly již všechny hadice smotány a naloženy na vozidla. Záměr cvičení a zejména jeho účel byl každopádně splněn. Každá jednotka a zejména velitelé a strojníci získali patřičné zkušenosti v případě požáru a nutnosti dopravy vody na velkou vzdálenost. Všem zúčastněným hasičům patří poděkování za přístup i provedení náročné akce, na které získali další cenné zkušenosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *