HASIČSKÁ SOUTĚŽ v Leškovicích.

Publikováno 5.6.2016 | Autor: Zdenek Urban

Po šesti letech se opět konala okrsková soutěž 4.6.2016 v Leškovicích. Na asfaltové ploše areálu partyzánského památníku nastoupilo ve 13 hodin jedenáct soutěžních družstev mužů: 2 družstva z Habrů, 2 družstva z Chrtníče, 2 družstva z Bačkova, 2 družstva z Leškovic, dále družstvo z Frýdnavy, Zboží a Sázavky. Kategorii žen zastoupila družstva z Leškovic, Bačkova, Sázavky a Habrů. Z této okrskové hasičské soutěže postupují vítězové do okresního kola, které se bude konat 25.6. 2016 v Havlíčkově Brodě na stadionu HZS. Z našeho okrsku se soutěže zúčastní družstvo mužů a žen z Habrů.
Účastníky zastihlo nad očekávání pěkné počasí a celé prostranství okolo pomníku bylo pěkně upravené včetně připravených stánků s občerstvením. Na úvod všechny soutěžící přivítal starosta obce Kamil Michal spolu s velitelem okrsku Jiřím Rainišem.
Úvodní disciplínou byl běh na 100 m překážek, kterou nejméně dvě závodnice z každého družstva žen. Na dráze absolvovaly 70 cm vysokou překážku, 80 cm vysokou a 8 m dlouhou kladinu. Po překonání překážek následovalo spojení dvou hadic a připojení na rozdělovač. Nejlepšího času dosáhla Ludmila Valtrová z Leškovic, Kateřina Bártová ze Sázavky a Kristýna Kreuzmannová z Habrů. Po disciplíně žen se na dráhu s dvoumetrovou bariérou a 120 cm vysokou kladinou vydali muži z jednotlivých sborů. Některým mužům dělala trochu problémy 2 metry vysoká bariéra. Za horkého počasí to nebylo zase tak jednoduché zaběhnout 100 m v pracovním oděvu s přilbou na hlavě a se dvěma hadicemi v rukou. Přesto tento fyzicky náročný překážkový běh zvládli všichni závodníci. Nejrychlejší čas docílil David Trpišovský za Sázavky, Adam Švec a Štěpán Kreuzmann z Habrů.
Druhou soutěžní disciplínou byl požární útok, který opět zahájily ženy. Družstvu z Habrů se překážkový běh i požární útok vydařil. Staly se tak po zásluze celkovými vítězkami ve své kategorii. Druhou příčku obsadila děvčata ze Sázavky. Na třetím místě skončila děvčata z Bačkova a čtvrté místo patřilo domácím děvčatům z Leškovic.

Soutěžní odpoledne pokračovalo požárními útoky mužů. Všichni se samozřejmě moc snažili, chtěli dosáhnout co nejlepšího času. Ne všechna družstva splnila svá přání i očekávání přihlížejících a povzbuzujících diváků. Do celkového hodnocení se sčítal čas dosažený v útoku spolu s dvěma nejlepšími časy z překážkového běhu. Nejlepších časů dosáhli mladší chlapci z Habrů. Druhou příčku obsadilo družstvo ze Sázavky. Třetí místo patřilo družstvu starších mužů z Habrů.  Soutěž měla pěkný průběh a v 17 hodin byla zakončena. Následovalo vyhlášení výsledků včetně předání diplomů, nezbytných pohárů a pamětních listů k 80. výročí založení hasičského sboru v Leškovicích. Musíme pochválit všechna družstva, že vydržela až do konce a neodjela po dokončení svého závodu. Přinejmenším je to minimálně slušnost a projevení uznání
organizátorům. Akce se sama neudělá a nepřipraví, proto patří poděkování domácímu sboru za přípravu prostranství, občerstvení a celé soutěže. Vzhledem k celkové účasti patnácti družstev to byla velice pěkná a zdařilá soutěž. Rádi jsme na naší akci přivítali i zástupce ředitele ÚO HZS mjr. Ing. Bc. Zdeňka Šacha.

Poděkování za přípravu celé akce patří nejen domácím hasičům, ale i kolektivu rozhodčích, kteří ke zdárnému průběhu okrskové soutěže určitě přispěli. Byli to velitel  soutěže Jiří Rainiš st., hlavní rozhodčí Josef Meloun a startér Miroslav Čáp. Elektronickou časomíru ovládal Bohuslav Mazánek ml. Rozhodčí disciplíny na 100 m překážek Bohuslav Mazánek ml. Na požárním útoku rozhodoval Jiří Rainiš ml. Jako pomocní rozhodčí na překážkách i útoku vypomohli hasiči z okolních sborů. Škoda jen, že nepřijelo družstvo z Rybníčku. Určitě by soutěž prospěla nejen hasičům, ale i stříkačce a výstroji. Z těchto důvodů se tyto soutěže pořádají, aby se prověřila akceschopnost sboru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *