P L A M E N – 2017/2018

Publikováno 12.10.2017 | Autor: Zdenek Urban

Jako každým rokem byla zahájena celostátní hra mladých hasičů „PLAMEN“. Je dvoukolová a začíná podzimním kolem všestranného branného závodu. Organizací letošního podzimního branného závodu se ujal v sobotu 7. října 2017 SDH Česká Bělá. Jednotlivé tratě dle kategorií vedly v lesní lokalitě „Vlachov“, mezi obcemi Počátky a Českou Bělou. Tentokrát počasí vůbec nepřálo organizátorům, rozhodčím, ale i závodníkům. Závodilo se v kategorii mladších a starších žáků v pětičlenných hlídkách. Přijelo celkem 55 hlídek mladších a 58 hlídek starších žáků z celého okresu. V osm hodin vybíhaly první hlídky. Vždy současně hlídka mladších a hlídka starších dle předem stanoveného pořadí. Odpoledne za jednotlivce běželo 24 dorostenců a 28 dorostenek, včetně šesti hlídek. Celkový závěr této celostátní hry bude vyhodnocen po jarním kole 2018, koncem měsíce května. To se bude konat na stadionu v Chotěboři. Ty nejlepší kolektivy postupují přes okresní a krajská kola do republikové soutěže. Opět byla rekordní celková účast. Mladých hasičů v doprovodu svých vedoucích bylo 646. Celkem 6 stanovišť na každé trati dle kategorií, včetně startu a cíle obsluhovalo cca 70 rozhodčích a členů štábu soutěže. Mezi rozhodčí patřil i Štěpán Kreuzmann a pomocní rozhodčí Tomáš Mazánek a Zdeněk Vávra. Hlavní rozhodčí mladší kategorie byla paní Dagmar Harvalíková a starší kategorie pan Miroslav Škaryd. Třicetičlenná technická četa pod vedením pana Jiřího Rakušana zajistila vlastní závod, jeho likvidaci a regulaci přilehlých parkovišť pro vozidla. Pro více jak 700 hasičů byl od sedmi hodin ráno do 17 hodin k disposici stánek s občerstvením. Mladší žáci běželi trať dlouhou 1500 m. Absolvovali střelbu ze vzduchovky, znalost topografie, zdravovědy, vázání uzlů, požární ochrany a šplh po vodorovném laně. Starší žáci běželi trať dlouhou 2 000 m, dorostenky 3 000 a dorostenci již 3 500 m. Chybné či nesplněné úkony na jednotlivých stanovištích se bodovaly a tyto trestné body se vyhodnocují k výslednému času celého závodu. Družstva mladých hasičů k závodu přijížděla dle předem určeného pořadí a času na startovní listině. Závodníci tak nemusí trávit celý den na soutěži, neboť po absolvování závodu mohou odjet domů. Výsledky jsou vyvěšeny na stránkách našeho okresního sdružení včetně fotografií z celého závodu.

Naše mladé hasiče pod vedením Gábiny Šourkové a Daniela Grunda zastupovala hlídka starších „A“ ve složení: Pospíšilová Denisa, Proroková Aneta, Šourková Kristýna, Kafková Eliška a Burýšek Zdeněk.
Hlídka absolvovala trať za 25,25 min. Nedařila se však střelba a topografie. Celkem hlídka obdržela 24 trestných bodů.

Hlídka starší „B“. Findová Silvie, Findová Nela, Hamsová Linda, Machotová Nela a Remarová Vendula.
Hlídka zvládla trať za 26,26 min. Rovněž se nedařila střelba a lano. Celkem obdržela hlídka 19 trestných bodů. Z našich to byla nejlepší hlídka.

Hlídka starší „C“. Vrzáková Adéla, Vrzák Jiří, Hamsa Dušan, Remar Matyáš a Nádvorník Jindřich z Vepříkova.
Hlídka absolvovala trať za 30,43 min. Nedařilo se při překonání lana, zdravovědy a topografie .Celkem hlídka obdržela 52 trestných bodů, což je ke konci startovní listiny.

Kategorii mladších žáků nás reprezentovala pouze jedna hlídka ve složení: Kadlec David,  Šourková Natálie, Proroková Lucie, Machota Marek a Beránek Vojtěch z Vepříkova .

Dosažený čas 26,47 odpovídal umístění v uprostřed startovní listiny, ale posbírali celkem 41 trestných bodů. Nevedla se zejména střelba, topografie i překonání lana.

Určitě patří velké poděkování našim mladým hasičům a zejména vedoucím za účast a reprezentaci města a našeho hasičského sboru na tomto branném závodu.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *