Hasičská soutěž O pohár starosty města 2017

Publikováno 21.9.2017 | Autor: Zdenek Urban

            Další letošní soutěží, kterou hasiči pořádali, byla soutěž v požárním útoku 

„O pohár starosty města“. Deštivé počasí v posledních dnech se projevilo i na účasti. Devatenáctý ročník soutěže se konal v sobotu  2.9.2017 od 13 hodin v areálu pod hasičskou zbrojnicí. Za podmračeného počasí se sjelo pouze čtrnáct soutěžních družstev. Trošku nám i zapršelo, ale nechalo se to vydržet. Kategorii žen zastoupila děvčata ze Sázavky, Habrů, Leškovic a Krásné Hory. Našich děvčat se sešlo pouze pět, tak je musela podpořit děvčata z Leškovic a Hostovlic. Mužských družstev bylo v letošním ročníku deset. Náš okrsek zastupovalo pouze domácí družstvo mužů, ale z Chrtníče přijela dvě družstva. Škoda jen, že jsme neviděli ostatní družstva hasičů ze sborů našeho okrsku.  Funkci rozhodčího zastával Bohuslav Mazánek mladší. Jednotlivé útoky startoval Miroslav Čáp. Rozhodčími na platech byli Štěpán Kreuzmann, Jiří Rainiš ml. a Václav Kafka. Rozhodčími na terčích byli Ladislav Tuček, Tomáš Kozlík a Milan Poláček. Vzhledem k počasí se soutěž konala pouze v jednom kole. V kategorii žen nejlepšího času dosáhlo družstvo z Krásné Hory. Staly se tak držitelkami putovního poháru, který jim předal starosta města pan Kovařík. Druhé místo obsadila děvčata z Leškovic. Na třetím místě skončilo družstvo našich děvčat. Ženy ze Sázavky útok nedokončily, proto obsadily poslední místo. V kategorii mužů se požární útok nejlépe povedl chlapcům z Krásné Hory časem 23,50. Tímto se opět stali na rok držiteli putovního poháru starosty města. Druhé místo v čase 24,96 obsadilo družstvo z Vepříkova. Třetí příčku domácí družstvo v čase 25,35. Družstvo starších mužů z Chrtníče skončilo na 7. místě a družstvo mladších na 9. místě. Příjemné prostředí, setkání známých, přátel hasičů z okolí, to je hlavní cíl každé akce či soutěže. Všechna zúčastněná družstva odjížděla spokojena i s cenou za umístění či účast v letošním XIX. ročníku soutěže O pohár starosty města. Poděkování patří zejména našim hasičům, kteří se na této akci organizačně podíleli.

Družstvo děvčat.: Gábina Šourková, Zuzana Hloušková, Kristýna Pospíšilová, / K. Valová z Leškovic / Adéla Vrzáková,  Kristýna Šourková /závodnice z Hostovlic/  

Družstvo chlapců.: Daniel Grund, Štěpán Kreuzmann, Adam Švec, Jaroslav Růžička, Ondřej Grund, Jakub Kolář a Jan Prorok.  

 http://jirirainis.rajce.idnes.cz/Pohar_2017/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *