Návštěva SŽDC stanice

Publikováno 26.11.2017 | Autor: Zdenek Urban

Jednou z posledních akcí letošního roku byla v pátek 27.10.2017 exkurze  kolektivu haberských mladých hasičů na stanici HZS SŽDC v Havlíčkově Brodě. Nachází se na okraji železničního uzlu v ulici Havířská, kam byla přestěhována z Kolína na podzim v roce 2011. Stanice prošla rozsáhlou rekonstrukcí včetně přístavby nových garáží. Historie drážních hasičů sahá až do roku 1953, kdy vznikla Požární jednotka železnic. Jejím stěžejním úkolem je zabezpečovat železniční dopravu. V úvodu návštěvy byla prohlídka garáží a techniky. Z odborného výkladu velitele stanice Jiřího Mikeše vyplynulo, že jednotka vyjíždí k případným haváriím či jiným událostem na železnici. K tomu slouží i odpovídající speciální těžká technika umožňující i jízdu po kolejích. Jednotka samozřejmě vyjíždí v případě potřeby i k požárům. Nepřetržitá služba této jednotky je proto důležitou součástí profesionálních hasičů na našem okrese. Bohužel jsme neměli možnost shlédnout vyprošťovací tank, který je v současné době na opravě.

Následovala zajímavá prohlídka administrativní budovy včetně zázemí a dispečinku, kde byl podán rovněž odborný výklad. Všem se prohlídka areálu velice líbila a na závěr byla pořízena i společná fotografie z této exkurze na památku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *