Okrsková soutěž Habry 16.5.2015

Publikováno 16.5.2015 | Autor: Zdenek Urban

V letošním roce se v Habrech opět konala okrsková hasičská soutěž. Tentokrát za velmi pěkného počasí v sobotu 16. května 2015. Vlastní soutěž byla zahájena ve 13 hodin za účasti sborů haberského okrsku č. 15. Soutěžilo družstvo mužů Habry, Chrtníč se dvěma družstvy, dále Frýdnava, Leškovice, Zboží, Bačkov a Sázavka. Před vlastní soutěží byla provedena ukázka požárních útoků mladých hasičů jak mladší, tak starší kategorie. V soutěži žen svoji dovednost předvedlo družstvo z Frýdnavy, Habrů a poprvé družstvo z Leškovic. Celkem soutěž absolvovalo jedenáct družstev. Z tohoto okrskového kola postupují vítězové do okresního kola, které se bude konat dne 30. května v hasičském areálu v Havlíčkově Brodě. Na účasti alespoň jednoho družstva z našeho okrsku je vázán finanční příspěvek OSH na každý sbor a člena okrsku. V úvodu všechny účastníky přivítal a soutěž zahájil velitel okrsku, který seznámil všechny přítomné závodníky a rozhodčí s propozicemi soutěže a průběhem celé akce. Nejprve tři členky jednotlivých družstev žen absolvovaly dráhu 100 m překážek a po nich se na dráhu s dvoumetrovou bariérou vydali závodníci družstev mužů jednotlivých sborů. Vzhledem ke stavu dráhy byly docíleny velice slušné časy. Nejlépe si vedl David Trpišovský ze Sázavky časem 20,60, Adam Švec 21,23 a Marcel Mergl 21,69. V kategorii žen byla nejrychlejší Zuzka Hloušková s časem 24,37, Kristýna Kreuzmannová 25.31 a Karolína Doležalová z Leškovic skončila jako třetí v čase 27,96. Docílené časy měly u jednotlivých členů vliv na celkové umístění. Za každé družstvo běželi tři závodníci a dva nejlepší časy se připočítaly k času docílenému při požárním útoku. Druhou soutěžní disciplínou byl požární útok, který zahájili muži. Haberskému družstvu se útok nepovedl a skončili celkově až na 4. místě. Celkovými vítězi mužské kategorie byli muži ze Sázavky. Naše děvčata si vedla dobře a ve své kategorii zvítězila. Bohužel děvčata z Frýdnavy a Leškovic měla neplatné pokusy v požárním útoku. Děvčata z Habrů si tak zajistila účast na okresní soutěži 30.5.2015 v Havlíčkově Brodě. Všichni se samozřejmě moc snažili, chtěli dosáhnout co nejlepšího času, ovšem ne všichni si splnili svá očekávání. Všem závodníkům patří poděkování za účast a reprezentaci svého sboru i obce. Patří též poděkování těm domácím hasičům, kteří se podíleli na přípravě dráhy, občerstvení a vůbec celé akce, včetně závěrečného úklidu. Poděkování patří i kolektivu rozhodčích, kteří ke zdárnému a bezproblémovému průběhu soutěže určitě přispěli. Pomocní rozhodčí na jednotlivých disciplínách byli zastoupeni ze zúčastněných okolních sborů. Patří jim rovněž poděkování za objektivní posuzování. Věříme, že počasí pro příští okrskové kolo v Leškovicích 2016 bude alespoň takové jako to letošní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *