Letní tábor mladých hasičů 2017

Publikováno 7.8.2017 | Autor: Zdenek Urban

       Hlavní náplní kroužku mladých hasičů je celostátní hra „Plamen“, která začíná v říjnu branným závodem a je zakončena soutěží v květnu. O prázdninách mají mladí hasiči možnost účastnit se letního tábora. Letošní se uskutečnil koncem července tradičně v kempu Zbýšov v okrese Kutná Hora. Počasí tentokrát účastníkům bohužel nepřálo. Téměř celý týden propršelo. Tábora se účastnilo 18 mladých hasičů. Chod celého tábora zajistili: Kristýna Pospíšilová, Kristýna Kreuzmannová, Daniel Grund, Jakub Kolář, Gábina Šourková, Jan Prorok a Michaela Vávrová. S náročnou organizací a chodem tábora vypomohli i manželé Andrea a Zdeněk Vávrovi. Na chod tábora zodpovědně dohlížel hlavní vedoucí Mgr. Štěpán Kreuzmann. O stravování se ke spokojenosti všech postaral Láďa Urban. Odborný zdravotní dozor zajistil David Vávra Bc.  Všichni se velice dobře postarali nejen o pořádek, ale i o pestrý celotýdenní program. Účastníci tábora měli připraveny různé zábavné hry, zajímavé přednášky a ruční práce. Vzhlédly i ukázky příslušníků Policie a Armády a mnozí si výstroj mohli vyzkoušet. Největší zážitek byl z návštěvy jezdeckých koní. Děti si vyzkoušely jízdu nejen na koních, ale svezly se i v kočáře. V závěru turnusu děti absolvovaly večerní brannou hru. Vzhledem k počasí se děti bohužel nekoupaly, ale tábor si užily.  Všem se pobyt v táboře líbil a těší se již na příští rok. Je to pro ně prázdninová odměna za celoroční činnost. Věřím, že naši vedoucí mládeže budou ochotni si tuto akci v příštím roce zopakovat. Je to nejen velice zodpovědná, ale i záslužná činnost při mimoškolní výchově mládeže. Uznání proto patří všem, kteří se mladým hasičům věnují na úkor svého volného času. Poděkování rovněž patří městu a všem, kteří hasičům pomohli tábor zajistit.

Naši mladí hasiči při své celoroční činnosti získají mnoho odborných a užitečných znalostí, ale zejména se naučí kolektivně pracovat a vzájemně si pomáhat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *