Noční soutěž Habry – 7.7.2017

Publikováno 10.7.2017 | Autor: Zdenek Urban

Tradiční noční soutěž na náměstí je každoročně největším setkáním hasičů našeho regionu. Přes ne příliš optimistické předpovědi popřálo pěkné počasí. V podvečer spadlo jenom pár drobných kapek. Letošního 18. ročníku se v pátek 7.7.2017 zúčastnilo 26 mužských a 13 družstev žen z 26 sborů našeho blízkého, ale také dalekého okolí. Dvě družstva hasičů z okresu Kutná Hora a jedno z okresu Náchod. Celkem to bylo o sedm družstev méně jak v loňském roce. V kategorii žen zvítězila děvčata z Pohledu v čase 23,48. Druhou příčku obsadilo časem 25,26 družstvo žen SDH Jilemník. Třetí místo vybojovala světelská děvčata v čase 25,60. Našim děvčatům se nepovedl koš a tím celý útok. Časem 31 vteřin obsadily až 9. místo. Na šestém místě lepším časem 29,90 se umístilo družstvo žen z Bačkova. Tentokrát to byla jen dvě družstva žen, která reprezentovala náš okrsek. Naši hasiči měli ve čtyřech stáncích plné ruce práce, aby uspokojili téměř 500 hasičů a diváků. Časomíra pod dozorem Bohuslava  Mazánka ml. pracovala spolehlivě po celou noc. Po ukončení soutěže žen následoval tradičně malý ohňostroj. Potom došlo k přestavění terčů pro hlavní soutěž večera – kategorii mužů.                   

Hlavního rozhodčího soutěže zastával velitel okrsku. Jednotlivá družstva startoval Miroslav Čáp spolu s Bohuslavem Mazánkem ml., který časomíru obsluhoval. Soutěž moderoval a na správné uložení nářadí na platě dohlížel Jiří Rainiš st., kterého vystřídal Zdeňek Urban. Přetlakový ventil a doplňování vody zastal Milan Peca. Rozhodčím na terčích byl Ladislav Tuček. V mužské kategorii si prvenství s časem 20,23 odvezlo „A“ družstvo hasičů z Petrovic. Druhou příčku obsadili hasiči z Kinic časem 20,85. Bronzovou příčku a třetí místo časem 20,89 obsadilo družstvo SDH Česká Bělá. Domácí chlapci se časem 24,55 umístili na 11. místě. Z našeho okrsku se na 14. místě umístilo družstvo hasičů z Bačkova. Hned za nimi hasiči ze Zboží a muži z Chrtníče se umístili tak jako v loňském ročníku na 25. místě. Poslední požární útok mohli diváci shlédnout po jedné hodině ranní. Následovalo vyhodnocení soutěže, předány poháry a pamětní listy s celkovými výsledky. Na organizaci, přípravu a potom zejména na úklid náměstí a okolních ulic je tato akce velice náročná. Ve čtyři hodiny bylo náměstí a jeho okolí uklizeno. Všem zúčastněným hasičům a především domácím, kteří se o zdárný průběh celé akce zasloužili, patří poděkování. Je našim přáním, aby byl příští 19. ročník alespoň stejně tak zdařilý. Pořádat se bude v pátek 6. července 2018.             

Muži: Kreuzmann Š.,  Kolář J.,  Čáp M.,  Prorok J.,  Grund D.,  Mergl M.  a  Čáp P. 

Ženy:Šourková G., Kreuzmannová K., Hloušková T., Pospíšilová K., Hloušková Z.
Čápová V. a Valová K. z Leškovic.

FOTO-noční_2017

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *