HASIČSKÁ SOUTĚŽ VE ZBOŽÍ

Publikováno 7.6.2017 | Autor: Zdenek Urban

Po čtyřech letech se opět konala okrsková soutěž 3.6.2017 ve Zboží. Domácí hasiči si tak připomněli 130. let od založení sboru. Na louce proti zámeckému parku nastoupilo ve 13 hodin šestnáct soutěžních družstev mužů. Dvě družstva z Habrů, 2 družstva ze Zboží, 2 družstva z Leškovic. Dále družstvo z Frýdnavy, Chrtníče a Sázavky. Jako hosté nastoupilo družstvo z Malčína a Kunemile. Kategorii žen zastoupila družstva z Leškovic, Bačkova, Frýdnavy, Zboží a Habrů. Z této okrskové hasičské soutěže postupují vítězové do okresního kola, které se bude konat 17.6.2017 v Havlíčkově Brodě na stadionu HZS. 

Účastníky zastihlo nádherné počasí a celé prostranství bylo pěkně upravené včetně připravených stánků s občerstvením. Na úvod všechny soutěžící přivítal starosta města Luděk Kovařík spolu s velitelem okrsku Jiřím Rainišem. Soutěž navštívil i starosta OSH Josef Stejskal. Poblahopřál domácímu SDH k výročí a předal starostovi sboru Tomáši Kozlíkovi čestné uznání okresního sdružení. Úvodní disciplínou byl běh na 100 m překážek žen. Nejméně dvě závodnice z každého družstva žen musely absolvovat 70 cm vysokou překážku, 80 cm vysokou a 8 m dlouhou kladinu. Po překonání překážek následovalo spojení dvou hadic a připojení na rozdělovač. Nejlepšího času dosáhla Pavla Pelikánová z Bačkova, Tereza Pešoutová z Bačkova a Kristýna Kreuzmannová z Habrů. Po disciplíně žen se na dráhu s dvoumetrovou bariérou a 120 cm vysokou kladinou vydali muži z jednotlivých sborů. Některým mužům dělala trochu problémy 2 metry vysoká bariéra. Za horkého počasí to nebylo zase tak jednoduché zaběhnout 100 m v pracovním oděvu s přilbou na hlavě a se dvěma hadicemi v rukou. Přesto tento fyzicky náročný překážkový běh zvládli všichni závodníci. Nejrychlejší čas docílil David Trpišovský za Sázavky, Milan Vlček z Kunemile a Štěpán Kreuzmann z Habrů.   

Druhou soutěžní disciplínou byl požární útok, který opět zahájily ženy. Družstvu z Habrů se překážkový běh i požární útok vydařil. Staly se tak po zásluze celkovými vítězkami ve své kategorii. Druhou příčku obsadila děvčata z Leškovic. Třetí příčka patřila děvčatům z Frýdnavy. Čtvrté místo obsadilo družstvo děvčat z Bačkova a páté místo domácí Zboží.

Soutěžní odpoledne pokračovalo požárními útoky mužů. Všichni se samozřejmě moc snažili, chtěli dosáhnout co nejlepšího času. Ne všechna družstva splnila svá přání i očekávání přihlížejících a povzbuzujících diváků. Do celkového hodnocení se sčítal čas dosažený v útoku spolu s dvěma nejlepšími časy z překážkového běhu. Nejlepších časů dosáhli muži ze Sázavky. Druhou příčku obsadilo družstvo z Chrtníče. Třetí místo patřilo družstvu mladších mužů ze Zboží.  Soutěž měla pěkný průběh a v 17 hodin byla zakončena. Následovalo vyhlášení výsledků včetně předání diplomů a nezbytných pohárů. Musíme pochválit všechna družstva, že vydržela až do konce a neodjela po dokončení svého závodu. Přinejmenším je to minimálně slušnost a projevení uznání organizátorům. Akce se sama neudělá a nepřipraví, proto patří poděkování domácímu sboru za přípravu prostranství, občerstvení a celé soutěže. Vzhledem k celkové účasti patnácti družstev to byla velice pěkná a zdařilá soutěž. 
Poděkování za přípravu celé akce patří nejen domácím hasičům, ale i kolektivu rozhodčích, který ke zdárnému průběhu soutěže určitě přispěl. Byl to hlavní rozhodčí Václav Kafka. Elektronickou časomíru obsluhoval Bohuslav Mazánek ml., který rozhodoval i na požárním útoku. Post startéra spolehlivě zastal Miroslav Čáp. Jako pomocní rozhodčí na překážkách i útoku vypomohli hasiči z okolních sborů. Škoda jen, že nepřijelo družstvo z Rybníčku a Lubna. Určitě by soutěž prospěla nejen hasičům, ale i stříkačce a výstroji. Z těchto důvodů se tyto soutěže pořádají, aby se prověřila akceschopnost sboru.  

 Okrsek, soutěž Zboží
Cvičení Zboží

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *