Cvičení hasičů okrsku Habry 2017

Publikováno 7.6.2017 | Autor: Zdenek Urban

Společné cvičení hasičských sborů našeho okrsku se uskutečnilo v sobotu 3.6.2017 dopoledne. Po příjezdu jednotek v 10 hodin na náves do Zboží se konala porada, rozdělení úkolů a stanovišť. Účelem cvičení bylo prověřit akceschopnost, dojezdové časy a zejména spolupráci jednotek při provedení dálkové dopravy vody v obci Zboží. Cvičení se zúčastnily sbory Sázavka, Zboží, Bačkov, Frýdnava, Leškovice, Chrtníč a Habry. Do 20 minut se dostavily i nejvzdálenější jednotky z Leškovic a Frýdnavy. Cvičení se nezúčastnily sbory z Rybníčku a Lubna. Voda byla čerpána z Mlýnského rybníka ve směru na Malčín. Dodávána byla hadicovým vedením B po silnici směrem do obce. Na prvním stanovišti na hrázi rybníka dopravu vody zahajovali hasiči ze Zboží, dále z Frýdnavy, Bačkova, Chrtníče, Leškovic, a na šestém čerpacím stanovišti hasiči ze Sázavky. Na posledním sedmém stanovišti jednotka z Habrů. Jejich stříkačka dodávala vodu až k vodojemu nad obcí. Na konečné proudnici byl vyhovující tlak i množství vody. Mezi jednotlivými stanovišti bylo použito 8 – 9 dílů hadic B. Vzdálenost od rybníka k vodojemu byla cca 1200 m. a převýšení téměř 60 m. Použilo se celkem 63 dílů hadic B. Vzhledem ke vzdálenosti se vyzkoušel i hadicový přívěs z Habrů. Z důvodu nepřehledného terénu, zástavbě, vzdálenostem a nutnosti komunikace mezi jednotlivými čerpadly, byly použity kapesní vysílačky. 

Ve velice pěkném čase 35 minut byla voda až u vodojemu. Akce se zdařila a krátce před polednem byly již všechny hadice smotány a naloženy do vozidel. Záměr cvičení a zejména jeho účel byl každopádně splněn. Každý sbor, zejména velitelé a strojníci získali patřičné zkušenosti v případě požáru a nutnosti dopravy vody na velkou vzdálenost. Všem zúčastněným hasičům patří poděkování za přístup i provedení náročné akce, na které získali další cenné zkušenosti.                                         J.R.       

 cvičení Zboží

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *