Hasičská soutěž O pohár starosty města 2018

Publikováno 6.9.2018 | Autor: Zdenek Urban

Další letošní soutěží, kterou hasiči pořádali, byla soutěž v požárním útoku „O pohár starosty města“. Deštivé počasí v posledních dnech se projevilo i na účasti. Jubilejní dvacátý ročník soutěže se konal v sobotu 1.9.2018 od 13 hodin v areálu pod hasičskou zbrojnicí. Za deštivého počasí se sjelo pouze deset soutěžních družstev. Celé dopoledne a po celou soutěž pršelo, ale muselo se to vydržet. Hned na úvod selhala časomíra, tak byly útoky po celou soutěž měřeny na stopky. Kategorii žen zastoupila děvčata ze Sázavky, Habrů a Jilmu. Našim děvčatům se útok podařil a v čase 29.12 přesvědčivě vyhrály. Staly se tak držitelkami putovního poháru, který jim předal starosta města pan Luděk Kovařík. Na druhém místě skončila děvčata z Jilmu a na třetím místě ženy ze Sázavky. Mužských družstev bylo v letošním ročníku pouze sedm. Náš okrsek zastupovala ještě družstva z Chrtníče a Frýdnavy. Škoda jen, že jsme neviděli ostatní družstva hasičů z našeho okrsku. Funkci hlavního rozhodčího zastával Bohuslav Mazánek mladší. Jednotlivé útoky startoval Miroslav Čáp. Rozhodčími na terčích a zároveň časoměřiči byli Ladislav Tuček, Luděk Kovařík a Bohuslav Mazánek. V kategorii mužů se požární útok nejlépe povedl chlapcům z Jilmu v čase 22,90. Tímto se rovněž stali na rok držiteli putovního poháru starosty města. Druhé místo v čase 26.78 obsadilo družstvo z Lučice. Třetí příčku domácí družstvo B. v čase 28,02. Družstvo mužů z Chrtníče skončilo na 4. místě a muži z Frýdnavy na 5. místě. Našemu A. týmu se útok nepovedl, a tak obsadili až 6. příčku. Setkání hasičů a jejich příznivců z okolí, to je hlavní cíl každé akce či soutěže. Všechna zúčastněná družstva obdržela pohár, pamětní list a cenu za umístění či účast v letošním jubilejním XX. ročníku soutěže O pohár starosty města. Poděkování patří zejména našim hasičům a všem, kteří se na této akci organizačně podíleli za velmi nepříznivého počasí.

Naše družstvo žen: Gabriela Šourková, Kristýna Pospíšilová, Klára Valová, Monika Syrovátková, Kristýna Kreuzmannová,

Magda Langová a Kateřina Vlčková.

Naše družstvo mužů A.: Daniel Grund, Štěpán Kreuzmann, Ondřej Grund, Michal Bezouška, Tomáš Mazánek, Jan Prorok a Martin Čáp.

Naše družstvo mužů B.: Petr Čáp, Adam Švec, Jakub Mergl, Zdeněk Vávra, Jakub Kolář, Martin Čáp a Jaroslav Růžička.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *