Soutěžní družstvo SDH Habry

První soutěží v tomto roce naše družstva absolvovala v Libici nad Doubravou, kde místní hasiči pořádají již tradiční soutěž O pohár Železných hor. Družstvo mužů soutěžilo v tomto složení: J. Prorok, M. Čáp, P. Čáp, J. Mergl, Š. Kreuzmann, M. ´Bezouška a T. Mazánek. Družstvo žen reprezentovala S. Findová, N. Findová, K. Valová, K. Pospíšilová, V. Pospíšilová, D. Pospíšilová a A. Vrzáková. Obě dvě družstva se umístila na 7. místě. Hned druhý den jsme se zúčastnili okrskového kola požárního sportu ve Frýdnavě. Zde haberští hasiči postavili dvě družstva mužů a jedno žen. Družstvo A (D. Grund, Š. Kreuzmann, T. Mazánek, P. Čáp, Z. Vávra, O. Grund a M. Bezouška) skončilo na první místě a družstvo B (Z. Burýšek, J. Kolář, D. Grund, J. Mergl, J. Prorok, A. Švec a O. Vlček) skončilo na druhém místě. Kategorii žen náš sbor reprezentovali N. Machotová, M. Syrovátková, K. Čápová, N. Findová, S. Findová. G. Šourková a K. Valová. Ty jako muži obsadili první místo. Součástí okrskového kola je běh na 100m s překážkami, kde z našeho soutěžního družstva se shodně umístili na třetím místě M. Syrovátková a Š. Kreuzmann. Družstvo mužů postoupilo do okresního kola v Havl. Brodě, kde vybojovalo celkové 6. místo z havlíčkobrodského okresu. Součástí soutěžního dne byly tyto disciplíny – požární útok, běh na 100m s překážkami a štafeta 4x100m. Muži se zúčastnili v tomto složení – M. Fikar, Š. Kreuzmann, J. Prorok, M. Čáp, M. Bezouška, T. Mazánek, D. Grund, J. Kolář a Z. Burýšek. Další soutěží byla noční soutěž O pohár starosty města, která se uskutečnila po dvou roční pauze způsobeném covidem. Termín soutěž byl oproti minulým ročníkům pozměněn a to na 24. 6. Muži obhájili prvenství z minulého ročníku a skončili na prvním místě. Druhé družstvo mužů skončilo na 15. místě. Tým žen obsadili druhé a třetí místo. Na noční soutěži se také zúčastnilo družstvo mužů ze Seče a jejich návštěvu jsme oplatili účastí na jejich noční soutěži (19.8), kde naši muži vybojovali 6.místo (M. Čáp, O. Vlček, M. Fikar, J. Prorok, J. Kolář, P. Čáp a M. Doležal). Ještě předtím (16.7) se muži zúčastnili havlíčkobrodské ligy v Kameně, kde ale vinou levého proudaře měli neplatný pokus (Z. Vávra, J. Kolář, Š. Kreuzmann, M. Čáp, D. Grund, J. Prorok a O. Vlček). Zatím poslední soutěží v tomto roce byla noční soutěž ve Zbraslavici, kde soutěž probíhala dvoukolově. V obou kolech se mužům nedařilo, a tak obsadila konečné 14. místo (Š. Kreuzmann, M. Čáp, J. Prorok, J. Kolář, O. Vlček, D. Grund a M. Fikar). I naši mladí hasiči nezaháleli svojí účastí na soutěžích, ale o tom až v příštím čísle. Poděkovat bych ale chtěl všem vedoucím, kteří se na úkor svého času věnují našim mladým hasičům a to konkrétně J. Prorokovi, D. Grundovi, M. Fikarovi, G. Šourkové a M. Syrovátkové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2022. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.