Soutěž dobrovolných hasičů okresu Havlíčkův Brod

Publikováno 23.6.2019 | Autor: Zdenek Urban

Jako každým rokem soupeřila družstva dobrovolných hasičů z celého okresu. Soutěž se konala v sobotu 22. června 2019 za vcelku pěkného počasí. Opět se okresní kolo konalo v Havlíčkově Brodě na stadionu HZS. Soutěžila družstva, která jako vítězná postoupila z jednotlivých okrsků. Bohužel vzhledem k překážkovým běhům počet družstev každoročně ubývá. Na okrese máme 184 sborů v 19 okrscích, ale své síly a dovednost změřilo pouhých 7 družstev mužů a 7 družstev žen. Závodilo se ve štafetě 4 x 100 m překážek, 100 m překážek a požárním útoku. Naše družstvo mužů však nestačilo na špičková družstva okresu. Nejenom v překážkovém běhu, ale i v požárním útoku se nedařilo. Nedostatečná fyzická příprava a málo tréninku je prostě znát. Našich děvčat je v současné době malý počet na kompletní družstvo. Nebyl ani zájem, a tak se v letošním roce okresní soutěže nezúčastnila. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Dobré u Přibyslavi. Kategorii žen ovládlo družstvo z České Bělé. Chlapci se po součtu časů z jednotlivých disciplín umístili na 6. příčce celkového pořadí. Soutěžní disciplíny absolvovali ve složení Štěpán Kreuzmann, Daniel Grund, Jan Prorok, Adam Švec, Martin Čáp, Jakub Mergl a Tomáš Mazánek. V jednotlivcích na 100 m překážek si nejlépe vedl Adam Švec, který se umístil na 25. místě v čase 22,26. Ale i tak patří celému našemu družstvu poděkování za účast, reprezentaci města, našeho okrsku a sboru. Věříme, že se příštím roce bude lépe dařit.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okresni_kolo_PS_2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *