Okresní soutěž hasičů v Havlíčkově Brodě

Publikováno 16.7.2018 | Autor: Zdenek Urban

Jako každým rokem soupeřila družstva dobrovolných hasičů z celého okresu. Soutěž se konala v sobotu 16. června 2018 za velice krásného počasí. Po mnoha letech se okresní kolo nekonalo v Havlíčkově Brodě, ale na pěkném stadionu města Chotěboř. Soutěžila družstva, která jako vítězná postoupila z jednotlivých okrsků. Bohužel vzhledem k překážkovým běhům počet družstev každoročně ubývá. Na okrese máme 19 okrsků, ale své síly a dovednost změřilo pouhých 7 družstev mužů a 5 družstev žen. Závodilo se ve štafetě 4 x 100 m překážek, 100 m překážek a požárním útoku. Naše družstvo mužů však nestačilo na špičková družstva okresu. Nejenom v překážkovém běhu, ale i v požárním útoku se vůbec nedařilo. Nedostatečná fyzická příprava a málo tréninku je prostě znát. Našich děvčat je v současné době malý počet na kompletní družstvo. Nebyl ani zájem, a tak se v letošním roce okresní soutěže nezúčastnila. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z České Bělé. Kategorii žen ovládlo rovněž družstvo z České Bělé. Chlapci se po součtu časů z jednotlivých disciplín umístili na poslední 7. příčce celkového pořadí. Soutěžní disciplíny absolvovali ve složení Štěpán Kreuzmann, Daniel Grund, Jan Prorok, Adam Švec, Jakub Kolář, Martin Čáp, Ondřej Grund a Tomáš Mazánek. V jednotlivcích na 100 m překážek si nejlépe vedl Jakub Kolář, který se umístil na 16. místě v čase 21,89. Ale i tak patří celému našemu družstvu poděkování za účast, reprezentaci města, našeho okrsku a sboru. Věříme, že se příště bude při troše štěstí lépe dařit.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okres_PS_2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *