Okresní shromáždění dobrovolných hasičů Havlíčkův Brod.

Publikováno 12.4.2018 | Autor: Zdenek Urban

Každoroční výroční schůze sborů dobrovolných hasičů a okrsků jsou završeny shromážděním představitelů SDH našeho okresu. Letošní shromáždění se konalo v sobotu 24.3.2018 v KD obce Olešná. Na jednání bylo přítomno 135 představitelů z celkového počtu 184 SDH. Mezi významné hosty patřil náměstek GŘ HZS brig. generál Ing. František Zadina. Nový ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec a ředitel ÚO HB plk. Mgr. Luboš Vacek. Dále náš starosta krajského sdružení Jan Slámečka, ředitel pobočky HVP Žďár n S. Luboš Zeman. Za firmu PB Jihlava výkonný ředitel Jaroslav Fikar. Starosta města Havlíčkův Brod Mgr. Jan Tecl. Místostarosta města Chotěboř ing. Zdeněk Janovský. Vedoucí oddělení Policie Chotěboř npor. Ing. Jarmil Ronovský. Čestný starosta OSH František Grubauer a další hosté. Své zastoupení a prezentaci v přísálí měla firma Požární bezpečnost a Alerion. Delegáti si vyslechli zprávu o činnosti OSH a jednotlivých odborných rad za rok 2017. Schváleno bylo hospodaření okresního sdružení, rozpočet na rok 2018 a zaměření činnosti na letošní rok. V závěru byla též předána Ing. Evou Hornou z krajského úřadu Kraje Vysočina spolu se zástupcem firmy Elektrowin, a.s. finanční odměna nejlepšímu sboru za sběr elektroodpadu. Rovněž byli odměněni úspěšní dorostenečtí reprezentanti v požárním sportu za OSH Havlíčkův Brod. Vedení našeho okresního sdružení také ocenilo umístění Lucie Léblové z SDH Česká Bělá v soutěži Miss Hasička Československo 2017. Hasičskou vzájemnou pojišťovnou bylo též vyhodnoceno deset nejaktivnějších SDH na našem okrese. Starosta Bohuslav Mazánek převzal malý dárek z rukou pana Jaroslava Zmeka za 6. místo. Poděkování za uspořádání okresní akce patří obci Olešná a místním hasičům za přípravu sálu a obsluhu všech přítomných.
Představitele našeho okrsku na shromáždění zastoupil Milan Poláček z Chrtníče, Tomáš Kozlík ze Zboží, Jaroslav Kodeš ze Sázavky, Václav Rezek z Lubna, Bohuslav Mazánek z Habrů, Josef Horák z Leškovic, Ladislav Tuček z Frýdnavy a Miroslav Chlád z Bačkova. Bohužel za SDH Rybníček se žádný delegát nezúčastnil.

http://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okr.shrom.2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *