Noční soutěž hasičů 2019

Publikováno 15.7.2019 | Autor: Zdenek Urban

Tradiční noční soutěž na náměstí je každoročně největším setkáním hasičů regionu. V letošním roce si hasiči připomínají 140. výročí založení sboru v Habrech.  Přes ne příliš optimistickou předpověď popřálo pěkné počasí. Všechny přítomné na zahájení přivítal starosta města pan Luděk Kovařík spolu s velitelem okrsku. Letošního jubilejního 20. ročníku se v pátek 5.7.2019 zúčastnilo 14 mužských a 7 ženských družstev z blízkého okolí. Bylo to o dvě družstva méně jak v loňském roce. Poprvé v historii nočních soutěží se našim družstvům podařilo v obou kategoriích zvítězit. V kategorii žen zvítězila naše děvčata časem 24.42. Druhou příčku obsadilo v čase 25.46 družstvo žen z Kochánova. Ženy ze  Světlé n/S. vybojovaly časem 29.93 třetí místo. Po ukončení soutěže žen došlo k přestavění terčů pro hlavní soutěž večera – kategorii mužů. V mužské kategorii prvenství časem 21.52 po mnoha letech zůstalo doma. Bylo to naše „A“ družstvo. Druhou příčku obsadili hasiči z Jilemníku časem 23.23. Bronzovou příčku a třetí místo v čase 24,16 obsadilo družstvo SDH Střížov. Druhé naše družstvo časem 28.66 obsadilo 8. příčku celkového pořadí. Poslední požární útok přihlížející zhlédli krátce před půlnocí. Následovalo vyhodnocení soutěže, předány poháry a pamětní listy s celkovými výsledky. Na organizaci, přípravu a potom zejména na úklid náměstí a okolních ulic je tato akce velice náročná. Všem zúčastněným hasičům a především domácím, kteří se o zdárný průběh celé akce zasloužili, patří poděkování. Věříme, že příští ročník bude alespoň stejně tak zdařilý. Pořádat se bude v pátek 3. července 2020.

„A“ družstvo mužů:Štěpán Kreuzmann, Jan Prorok, Zdeněk Vávra, Tomáš Mazánek,Jakub Kolář, Daniel Grund a Martin Čáp

„B“ družstvo mužů:Petr Čáp, Václav Černý, Jakub Mergl, Martin Čáp, Zdeněk Urban,David Vávra a Jan Prorok

Družstvo žen:Kateřina Vlčková, Gabriela Šourková, Adéla Vrzáková, Klára Valová,Monika Syrovátková, Kristýna Šourková a Kristýna Pospíšilová

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Nocni_2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *