Letní tábor mladých hasičů 2019

Publikováno 30.7.2019 | Autor: Zdenek Urban

        Hlavní náplní kroužku mladých hasičů je celostátní hra „Plamen“, která začíná v říjnu branným závodem a je zakončena soutěží v květnu. O prázdninách každým rokem mají mladí hasiči možnost účastnit se letního tábora. Letošní se uskutečnil koncem července tradičně v kempu Zbýšov v okrese Kutná Hora. Počasí tentokrát účastníkům přálo. Přestože celý týden byl na koupání, bohužel byla velice špatná kvalita vody. Děti se byly proto dvakrát koupat na koupališti v Čáslavi. Tábora se zúčastnilo 24 mladých hasičů. Chod celého tábora zajistili Kristýna Kreuzmannová, Daniel Grund, Martin Čáp, Jan Prorok a Gábina Šourková. S náročnou organizací a chodem tábora vypomohla paní Jaruška Mazánková, zejména s vařením a přípravou stravy. Na chod tábora zodpovědně dohlížel hlavní vedoucí Mgr. Štěpán Kreuzmann. Všichni se velice dobře postarali nejen o pořádek, ale i o pestrý celotýdenní program. Účastníci tábora měli připraveny různé zábavné hry a ruční práce. V závěru turnusu děti absolvovaly večerní brannou hru. Všem se pobyt v táboře líbil a těší se již na příští rok. Je to pro ně prázdninová odměna za celoroční činnost. Věříme, že naši vedoucí mládeže budou ochotni si tuto akci v příštím roce zopakovat. Je to nejen velice zodpovědná, ale i záslužná činnost při mimoškolní výchově mládeže. Uznání proto patří všem, kteří se mladým hasičům věnují na úkor svého volného času. Poděkování rovněž patří všem, kteří hasičům pomohli tábor zajistit.

Naši mladí hasiči při své celoroční činnosti získají mnoho odborných a užitečných znalostí, ale zejména se naučí kolektivně pracovat a vzájemně si pomáhat.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Zbysov_2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *