HASIČSKÁ SOUTĚŽ V SÁZAVCE

Publikováno 12.6.2018 | Autor: Zdenek Urban

Po jedenácti letech se konala okrsková soutěž 2.6.2018 v Sázavce. Domácí hasiči si tak připomněli 130. let od založení sboru. Na fotbalovém hřišti nastoupilo ve 13 hodin jedenáct soutěžních družstev mužů. Dvě družstva z Habrů, 2 družstva z Chrtníče, 2 družstva ze Sázavky, 2 družstva z Leškovic. Dále družstvo z Frýdnavy, Zboží a Bačkova. Kategorii žen zastoupila družstva z Leškovic, Sázavky a Habrů. Z této okrskové hasičské soutěže postupují vítězové do okresního kola, které se bude konat 16.6.2018 na stadionu v Chotěboři.

Účastníky zastihlo nádherné počasí, pěkně připravené hřiště včetně stánku s občerstvením. Na úvod všechny soutěžící přivítal starosta obce Josef Bárta spolu se starostou sboru a velitelem okrsku Jiřím Rainišem. Ten poblahopřál domácímu SDH ke 130. výročí a předal starostovi sboru Jaroslavu Kodešovi čestné uznání okresního sdružení. Úvodní disciplínou byl běh na 100 m překážek žen. Nejméně dvě závodnice z každého družstva žen musely absolvovat 70 cm vysokou překážku, 80 cm vysokou a 8 m dlouhou kladinu. Po překonání překážek následovalo spojení dvou hadic a připojení na rozdělovač. Nejlepšího času 24,15 dosáhla Lenka Bártová za Sázavky. Jako druhá se umístila Karolína Doležalová z Leškovic. Třetí příčku obsadila Ludmila Valtrová také z Leškovic. Po disciplíně žen se na dráhu s dvoumetrovou bariérou a 120 cm vysokou kladinou vydali muži z jednotlivých sborů. Některým mužům dělala trochu problémy 2 metry vysoká bariéra. Nebylo jednoduché v perném počasí zaběhnout 100 m v pracovním oděvu s přilbou na hlavě a se dvěma hadicemi v rukou. Přesto tento fyzicky náročný překážkový běh zvládli všichni závodníci. Nejrychlejší čas 19,89 docílil David Trpišovský za Sázavky, dále Pavel Zadina také ze Sázavky. Třetí se umístil Adam Švec z Habrů.

Druhou soutěžní disciplínou byl požární útok, který zahájily ženy. Všechna družstva se samozřejmě moc snažila dosáhnout co nejlepšího času. Ne všechna splnila svá přání i očekávání přihlížejících a povzbuzujících diváků. Do celkového hodnocení se sčítal čas dosažený v útoku spolu s dvěma nejlepšími časy z překážkového běhu. Nejlepších časů dosáhly ženy ze Sázavky. Děvčata z Habrů obsadila druhé a na třetím pořadí skončila děvčata z Leškovic.

Následovaly útoky mužů. Vzhledem k rozměrům hřiště probíhaly všechny útoky na dvě hadice B a 4 hadice C. Nejlepšího součtu časů dosáhlo A družstvo mužů ze Sázavky. Druhou příčku obsadilo A družstvo z Habrů. Třetí místo patřilo B družstvu ze Sázavky. Družstvo B našich mužů obsadilo 4. místo. Páté místo patřilo B družstvu z Chrtníče. Šesté pořadí osadilo B družstvo z Leškovic. 7. místo Zboží. Na 8. místě skončila Frýdnava. 9. místo obsadilo A družstvo z Chrtníče. Na 10. místě se umístilo A družstvo z Leškovic a poslední 11. příčku obsadilo smíšené družstvo z Bačkova.

Soutěž měla pěkný průběh a v 16 hodin byla zakončena. Následovalo vyhlášení výsledků včetně předání diplomů a nezbytných pohárů. Musíme pochválit všechna družstva, že vydržela až do konce a neodjela po dokončení svého závodu. Přinejmenším je to minimálně slušnost a projevení uznání organizátorům. Akce se sama neudělá a nepřipraví, proto patří poděkování domácímu sboru za přípravu soutěže a zajištění občerstvení.

Vzhledem k celkové účasti čtrnácti družstev a krásnému počasí to byla velice pěkná a zdařilá soutěž.

Poděkování za přípravu celé akce patří nejen domácím hasičům, ale i kolektivu rozhodčích, který ke zdárnému průběhu soutěže určitě přispěl. Byl to hlavní rozhodčí Bohuslav Mazánek ml., který zároveň obsluhoval elektronickou časomíru. Post startéra spolehlivě zastal Miroslav Čáp. Rozhodčím na překážkovém běhu byl Štěpán Kreuzmann. Požární útok rozhodoval Jiří Rainiš ml. Jako pomocní rozhodčí na překážkách i útoku vypomohli hasiči z okolních sborů. Škoda jen, že nepřijelo družstvo z Rybníčku a Lubna.

Družstva haberského sboru:
Muži st.:P. Čáp, Z. Vávra, J. Mergl, J. Růžička, D. Grund, J. Prorok a D. Sedláček.
Muži ml.:M. Čáp, Š. Kreuzmann, D. Grund, J. Prorok, T. Mazánek, J. Kolář a A. Švec.
Ženy.:M. Langová, K. Valová, K. Kreuzmannová, K. Pospíšilová, G. Šourková, M. Syrovátková a K. Vlčková

http://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okrsek%2C_soutez_Sazavka/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *