Zasloužilý hasič

Řady nositelů nejcennějšího titulu Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezka rozšířil Bohuslav Mazánek, starosta sboru dobrovolných hasičů města Habry. Na zámku Zachariáše z Hradce v Přibyslavi slavnostně převzal vzácnou medaili Zasloužilý hasič. Rodák ze Zboží v haberském sboru začínal jako řidič a strojník požárního automobilu, od roku 1987 s krátkou přestávkou stojí v čele sboru. Jako mechanizátor zemědělských strojů se vždycky uměl postarat o perfektní údržbu a opravy požární techniky. Mazánka (uprostřed) , jemuž bude 68 let, na slavnostní akt doprovodil starosta sdružení hasičů okresu Havlíčkův Brod František Grubauer (vlevo) a dobrovolný hasič Jiří Rainiš (vpravo), pro to byla vůbec poslední povinnost v roli starosty města Habry.

Bohuslav Mazánek SDH Habry
František Grubauer, Bohuslav Mazánek, Jiří Rainiš
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.