Plamen 2015 – 2016

Publikováno 4.10.2015 | Autor: Zdenek Urban

Každoroční celostátní hra mladých hasičů „PLAMEN“ je dvoukolová a začíná podzimním kolem všestranného branného závodu. Letošní podzimní kolo se uskutečnilo ve Veselém Žďáru a okolní krajině v sobotu 3. října 2015. Tentokrát poměrně pěkné počasí popřálo závodníkům a hlavně rozhodčím. Slunečné počasí ale po celý den znepříjemňoval studený vítr. Závodilo se v kategorii mladších a starších žáků v pětičlenných hlídkách. Za jednotlivce běželo 17 dorostenců a 28 dorostenek, včetně čtyřech hlídek. Celkový závěr této celostátní hry bude vyhodnocen po jarním kole 2016, koncem měsíce května. Bude se konat v areálu HZS v Havlíčkově Brodě. Ty nejlepší kolektivy postupují přes okresní a krajská kola do republikové soutěže. Do Veselého Žďáru se sjelo celkem 53 hlídek mladších, 58 hlídek starších žáků a 4 hlídky dorostenek a dorostenců z celého okresu. Opět byla rekordní celková účast 620 mladých hasičů. Mladší žáci běželi trať dlouhou 1 500 m, kde absolvovali střelbu ze vzduchovky, znalost topografie, zdravovědy, vázání uzlů, požární ochrany a šplh po laně. Starší žáci běželi trať dlouhou 2 500 m a dorostenci již 3 500 m. Chybné či nesplněné úkony na jednotlivých stanovištích se bodovaly a tyto trestné body se vyhodnocují k výslednému času celého závodu. Mladí hasiči k závodu najížděli dle předem určeného pořadí a času na startovní listině. Závodníci tak nemusí trávit celý den na soutěži, neboť po absolvování závodu mohou odjet domů. Výsledky jsou vyvěšeny na webových stránkách našeho okresního sdružení včetně fotografií z celého závodu.výsledky 2015/2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *