Okresní shromáždění dobrovolných hasičů Havlíčkův Brod

Publikováno 26.3.2019 | Autor: Zdenek Urban

Každoroční výroční schůze sborů dobrovolných hasičů a okrsků jsou završeny shromážděním představitelů 184 SDH našeho okresu. Letošní jednání se konalo v sobotu 23.3.2019 od 9 hodin v KD ve Vilémově. Na jednání bylo přítomno 139 představitelů sborů, tj. 75,5 %. Mezi významné hosty patřil starosta sdružení ČMS Jan Slámečka, který je součastně naším krajským starostou. Dále pak ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec a ředitel ÚO HB plk. Mgr. Luboš Vacek. Ředitel pobočky HVP a starosta OSH Žďár n S. Luboš Zeman. Za firmu PB Jihlava výkonný ředitel Jaroslav Fikar. Senátor a starosta města Havlíčkův Brod Mgr. Jan Tecl. Vedoucí oddělení Policie Chotěboř npor. Ing. Jarmil Ronovský. Ředitel Centra hasičského hnutí Přibyslav Jiří Pátek. Čestný starosta OSH František Grubauer a další hosté. Své zastoupení a prezentaci výrobků a hasičské výstroje v přísálí měla firma Požární bezpečnost, Sabe a Alerion. Delegáti si vyslechli zprávu o činnosti okresního sdružení v podání starosty Josefa Stejskala a jednotlivých odborných rad z roku 2018. Schváleno bylo hospodaření okresního sdružení za uplynulý rok, rozpočet na rok 2019 a zaměření činnosti sdružení na letošní rok. V závěru byli oceněni úspěšní dorostenečtí reprezentanti v požárním sportu vedením našeho okresního sdružení. Hasičskou vzájemnou pojišťovnou bylo vyhodnoceno pět nejaktivnějších sborů na našem okrese. Starosta našeho sboru pan Bohuslav Mazánek převzal malý dárek z rukou pana Jaroslava Zmeka za 3. místo. Poděkování za zajištění okresní akce patří vilémovské radnici a zejména pak místním hasičům za přípravu sálu a obsluhu všech přítomných.

Představitele našeho okrsku na shromáždění zastoupil Václav Rezek z Lubna, Milan Poláček z Chrtníče,  Bohuslav Mazánek z Habrů, Miroslav Chlád z Bačkova, Josef  Horák z Leškovic, Tomáš Kozlík ze Zboží, Jaroslav Kodeš ze Sázavky, Ladislav Tuček z Frýdnavy a Milan Kutílek z Rybníčku.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okr._shromazdeni_2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *