Léto s SDH Habry

Letošní sportovní sezóna (která ještě neskončila) byla velice nabitá. Naše družstva všech kategorií se zúčastnila několika sportovních akcí v rámci Havlíčkobrodského turné, Rebel havlíčkobrodské ligy a pohárových soutěží. V kategorii žen se největšího úspěchu považuje druhé místo O pohár velitele ve Ždírci, kategorii mužů páté místo ve Smilově v rámci RBHL a největšího úspěchu pro dětskou kategorii se stalo vítězství starších dětí na Havlíčkobrodském turné v Habrech. Tradiční sportovní akcí se již stal 22. ročník noční soutěže O pohár starosty města, který byl prvně spojen s havlíčkobrodskou ligou. Celkem se noční soutěže zúčastnilo na 46 soutěžních týmů a jež byla ukončena vyhlášením v brzkých ranních hodinách.

Jako každý rok, tak i letos se podařil uskutečnit letní tábor pro mladé hasiče našeho sboru. Po čtvrté za sebou jsme se vydali do Uhelné Příbrami. Po celou dobu tábora se dětem věnovali táboroví vedoucí, a to v tomto složení – Jan Prorok a Gabriela Šourková. O táborovou stravu se starali L. Urban a manželé Rainišovi a zdravotnický dohled zajišťoval David Vávra. Všichni se velice dobře starali nejen o pořádek, ale i o pestrý celotýdenní program. Účastníci tábora měli připravené různé zábavné hry a ruční práce. Během týdne jsme navštívili oboru ve Žlebech a Zkamenělou řeku. Také nás navštívili profesionální hasiči z Havl. Brodu, kteří svojí ukázkou bezpečného hašení zpestřili táborový program.  Letní tábor je odměna za účast na kroužku mladých hasičů, proto věříme, že naši vedoucí mládeže budou ochotni si tuto akci v příštím roce zopakovat. Děkujeme sponzorům, kteří nám pomohli tábor zajistit.

Další kulturní akcí po plese, kterou hasiči uspořádali byla taneční zábava na letním parketě v Habrech. Letní zábava se konala dne 22. 7. a cestu si našlo na 190 návštěvníků, kterým přálo příjemné počasí. O hudební stránku celé akce se postarala předkapela Rebel a hlavní kapela Telegraf rock. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás přišli podpořit a vydrželi do brzkých ranních hodin. Dále patří také velké poděkování organizátorům za hladký průběh.

Stejně jako v minulém roce se i letos uskutečnilo tradiční loučení s prázdninami, které proběhlo v sobotu 26. 8. 2023 odpoledne v areálu pod hasičskou zbrojnicí. Kromě hasičů se na organizaci podílely i další místní spolky (myslivci, rybáři a sokolové).  Kromě toho měly děti možnost využít aktivit haberského komunitního centra a také malování na obličej. Nejvíce navštěvovanou atrakcí se staly skákací hrady.  Velký zájem byl tradičně také o jízdu na povoze taženém koňským spřežením pana Karlíka. Drážní hasiči z Havl. Brodu zpestřili odpoledne pěnou pro děti. Loučení s prázdninami bylo zakončeno večerním promítáním filmu Přání k narozeninám, které bylo připraveno ve spolupráci s Městským úřadem.

Na závěr patří poděkování všem závodníkům a trenérům za reprezentaci našeho sboru a členům, kteří se aktivně podílí na pořádání kulturních a sportovních akcí ze strany hasičů v Habrech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2023. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.