Letní tábor mladých hasičů 2016.

Publikováno 5.8.2016 | Autor: Zdenek Urban

Hlavní náplní kroužku mladých hasičů je celostátní hra „Plamen“, která začíná v říjnu branným závodem a je zakončena soutěží v květnu. O prázdninách mají mladí hasiči možnost účastnit se letního tábora. Letošní se uskutečnil koncem července tradičně v autokempu Zbýšov okres Kutná Hora. Počasí se vydařilo. Tábora se účastnilo 17 mladých hasičů. Chod celého tábora zajistili: Urban Ladislav, Pospíšilová Kristýna, Hloušková Zuzana, Kreuzmannová Kristýna, Grund Daniel a Gábina Šourková. S náročnou organizací a chodem tábora vypomohli i manželé Andrea a Zdeněk Vávrovi. Všichni se velice dobře postarali nejen o stravování, pořádek, ale i o pestrý celotýdenní program. Účastníci tábora měli připraveny různé zábavné hry a ruční práce. Zhlédli i ukázky sportovního potápění a mnozí si výstroj i vyzkoušeli. V závěru týdne děti absolvovaly brannou hru. Na chod tábora zodpovědně dohlížel hlavní vedoucí Mgr. Štěpán Kreuzmann. Vzhledem k počasí se děti mohly koupat každý den a řádně toho využily.  Všem se pobyt v táboře líbil a těší se již na příští rok. Je to pro ně prázdninová odměna za celoroční činnost. Věřím, že naši vedoucí mládeže budou ochotni si tuto akci v příštím roce zopakovat. Je to nejen velice zodpovědná, ale i záslužná činnost při mimoškolní výchově mládeže. Uznání proto patří všem, kteří se mladým hasičům věnují na úkor svého volného času. Poděkování patří městu a všem, kteří hasičům pomohli tábor zajistit.

Naši mladí hasiči při své celoroční činnosti získají mnoho odborných a užitečných znalostí, ale zejména se naučí kolektivně pracovat a vzájemně si pomáhat.

Foto tábor Zbýšov 2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *