Hasičská soutěž O pohár starosty města 2016

Publikováno 29.8.2016 | Autor: Zdenek Urban

Další letošní akcí, kterou hasiči pořádali, byla soutěž v požárním útoku O pohár starosty města. Počasí odpoledne popřálo, bylo velice teplo. Osmnáctý ročník soutěže se konal v sobotu 20.8.2016 od 13 hodin v areálu pod hasičskou zbrojnicí. Za horkého počasí se sjelo bohužel pouze šest soutěžních družstev. Kategorii žen reprezentovala družstva děvčat z Bačkova a Krásné Hory. Naše soutěžní družstvo děvčat se nesešlo. Mužská kategorie byla zastoupena jen čtyřmi družstvy. Náš okrsek prezentovalo pouze domácí družstvo mužů, dále družstvo mužů z Frýdnavy a Bačkova. Kategorii mužů jako čtvrté družstvo doplnili chlapci z Krásné hory. Funkci rozhodčího zastával Bohuslav Mazánek mladší. Startoval Miroslav Čáp, který spolu s velitelem soutěže kontroloval i přípravu nářadí. Rozhodčími na terčích byli Jiří Stránský a Ladislav Tuček. Vzhledem k technickým podmínkám nového areálu a krásnému počasí probíhala soutěž ve dvou kolech. Do celkových výsledků se dosažené časy sčítaly. Poprvé nás zklamala nová časomíra, proto se druhé kolo měřilo stopkami. V kategorii žen zvítězila děvčata z Krásné Hory před ženami z Bačkova. Odvážely si tak nový krásný broušený putovní pohár. V kategorii mužů požární útok předvedla pouze čtveřice družstev. Škoda jen, že jsme neviděli ostatní družstva hasičů ze sborů našeho okrsku. Účast pravděpodobně ovlivnilo nejen počasí, ale i dovolené a závěr žní. První místo si v mužské kategorii vybojovalo družstvo z Frýdnavy. Tímto se rovněž stali na rok držiteli putovního poháru starosty města. Druhé místo obsadilo družstvo našich chlapců. Třetí příčka patřila družstvu z Krásné Hory. Na čtvrtém místě skončili muži z Bačkova. Pěkné prostředí, setkání známých a přátel hasičů z okolí, to je hlavní cíl každé akce či soutěže. Všechna zúčastněná družstva odjížděla určitě spokojena i s cenou za umístění či účast v letošním ročníku soutěže O pohár starosty města. Termín příštího ročníku bude přehodnocen a pravděpodobně posunut. Poděkování patří zejména našim hasičům, kteří se na této akci organizačně podíleli. Tato pohárová soutěž u nás byla pořádána jako poslední na závěr letošních soutěží dospělých.

Foto pohár starosty 2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *