P L A M E N – 2019/2020

Publikováno 15.10.2019 | Autor: Zdenek Urban

Jako každým rokem byla zahájena celostátní hra mladých hasičů „PLAMEN“. Je dvoukolová a začíná podzimním kolem všestranného branného závodu. Organizací letošního podzimního branného závodu se ujal v sobotu 5. října 2019 SDH Nová Ves u Sv. Jednotlivé tratě se nacházely dle kategorií v lesní lokalitě ve směru k řece Sázavě. Tentokrát počasí vůbec nepřálo organizátorům, rozhodčím, ale zejména závodníkům. Většinu dne propršelo a bylo pouze 8 – 9 stupňů. Závodilo se v kategorii mladších a starších žáků v pětičlenných hlídkách. Přijelo celkem 43 hlídek mladších a 55 hlídek starších žáků z celého okresu. V osm hodin vybíhaly první hlídky. Tentokrát to vyšlo na naše závodníky. Vždy současně hlídka mladších a hlídka starších dle předem stanoveného pořadí. Odpoledne za jednotlivce běželo 57 dorostenců a dorostenek, včetně šesti družstev. Celkový závěr této celostátní hry bude vyhodnocen po jarním kole 2020, koncem měsíce května. K jarnímu kolu se připočítají výsledky z tohoto branného závodu. To se bude konat na hasičském stadionu v Havlíčkově Brodě. Ty nejlepší kolektivy postupují přes okresní a krajská kola do republikové soutěže. Opět byla rekordní celková účast závodníků. Celkem 6 stanovišť na každé trati dle kategorií, včetně startu a cíle obsluhovalo cca 60 rozhodčích a členů štábu soutěže. Mezi pomocné rozhodčí patřili Jan Prorok, Jakub Kolář, Daniel Grund a Kristýna Pospíšilová. Hlavní rozhodčí mladší kategorie byl pan Matěj Král a starší kategorie paní Vendula Zemanová. Dvacetičlenná technická četa pod vedením pana Jiřího Kubíčka zajistila průběh vlastního závodu, jeho likvidaci a regulaci přilehlých parkovišť pro vozidla. Pro více jak 600 mladých hasičů s doprovodem byly od sedmi hodin ráno do 17 hodin k disposici stánky s občerstvením. Mladší žáci běželi trať dlouhou 1500 m. Absolvovali střelbu ze vzduchovky, znalost topografie, zdravovědy, vázání uzlů, požární ochrany a šplh po laně. Starší žáci běželi trať dlouhou 2 000 m a dorostenci již 3 000 m. Chybné či nesplněné úkony na jednotlivých stanovištích se bodovaly a tyto trestné body se vyhodnocují k výslednému času celého závodu. Družstva mladých hasičů k závodu přijížděla dle předem určeného pořadí a času na startovní listině. 

Závodníci tak nemusí trávit celý den na soutěži, neboť po absolvování závodu mohou odjet domů. Výsledky jsou vyvěšeny na stránkách našeho okresního sdružení včetně fotografií z celého závodu.

Naše mladé hasiče pod vedením Gábiny Šourkové a Štěpána Kreuzmanna zastupovala

 hlídka starších „C“ ve složení:Anna Bilozir, Lucie Proroková, Natálie Šourková,Vendula Remarová  a Vojtěch Remar 

Této hlídce se moc nevedlo, zejména na střelbě. Nasbírali 20 trestných bodů a umístili se na 43. místě. 

Hlídka starší „A“. Silvie Findová, Nela Findová, Linda Hamsová, Nela Machotová a  Veronika Pospíšilová  

Hlídce se vůbec nepovedla střelba. Získali 16 trestných bodů a skončili na 17. místě.

Hlídka mladších dorostenců : Nela Findová, Silvie Findová, Linda Hamsová, Nela Machotová a Zdeněk Burýšek 

Naše smíšená družstvo to zkusilo v kategorii mladších dorostenců, ale vůbec se jim nedařilo. S 38 trestnými body se umístili na předposledním místě ze šesti družstev.

Kategorii mladších žáků jsme vzhledem k nemocenské a malému počtu dětí tohoto věku nepostavili.

Určitě patří velké poděkování našim mladým hasičům a zejména vedoucím za účast a reprezentaci města a našeho sboru na tomto branném závodu zejména za tak nepříznivého podzimního počasí.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/ZPV_2019/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *