Valná hromada haberských hasičů

Každoroční výroční valná hromada hasičů se konala v sobotu 4. ledna 2020 odpoledne od 13 hodin v sokolovně. Slavnostní schůze se zúčastnilo 32 dospělých členů a 14 mladých hasičů. Sbor má v současné době 51 dospělých členů a 29 mladých hasičů. Z hostů jsme přivítali zástupce profesionálních hasičů. Byl jím zástupce ředitele územního odboru HZS a vedoucí služeb IZS mjr. Ing. Jiří Prchal. Dále starosta našeho okresního sdružení Josef Stejskal.

Zástupci z místních spolků se omluvili. Ze sousedních sborů našeho okrsku byl přítomen Ladislav Tuček z Frýdnavy a Tomáč Kozlík ze Zboží.

Po vyslechnutí jednotlivých zpráv a zhodnocení roku 2019 byly schváleny navržené plány kulturních a sportovních akcí pro letošní rok. Proběhly i volby nového výboru pro další období 2020 – 2025. Byl zvolen devíti členný výbor, který bude spravovat a řídit náš sbor v dalších letech. Starosta sboru Mgr. Štěpán Kreuzmann, velitel Jiří Rainiš ml., náměstek starosty Jan Prorok, zástupce velitele Ladislav Urban, jednatel sboru Miroslav Čáp, revizor sboru Bohuslav Mazánek ml., hospodář Ing. Martin Čáp, vedoucí mládeže Daniel Grund a vedoucí žen Kristýna Pospíšilová. V přednesených diskusních příspěvcích byla oceněna zejména činnost výjezdové jednotky a kolektivu mladých hasičů. Zástupce ředitele HZS seznámil přítomné se stavy příslušníků a techniky na jednotlivých stanicích a také s událostmi za minulý rok. Seznámil přítomné rovněž s průběhem výstavby nové centrální stanice. Stavba za 260 mil. bude dokončena koncem letošního roku. Ve svém vystoupení ocenil i vzájemnou spolupráci při zásazích. Starosta okresního sdružení Josef Stejskal poděkoval za činnost našeho sboru a to zejména s mládeží. Předal ocenění za dlouholetou práci stávajícímu veliteli a starostovi, kteří ukončili svoji aktivní činnost. V závěru slavnostní schůze byla několika členům za jejich příkladnou práci pro sbor a hasičské hnutí předána ocenění.

Po ukončení schůze bylo podáno občerstvení. Za příjemné prostředí a obsluhu patří poděkování TJ Sokol.

Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *