Shromáždění představitelů SDH.

Publikováno 5.4.2016 | Autor: Zdenek Urban

Nejvýznamnější akcí dobrovolných hasičů je každoroční shromáždění představitelů sborů dobrovolných hasičů z celého okresu. V současné době je to více jak 8600 dobrovolných hasičů ve 185 sborech. Pořádáním letošního shromáždění byli pověřeni haberští hasiči. Konalo se v neděli 20. března 2016 od 9 hodin v místní sokolovně. Jednání se zúčastnilo 130 zástupců SDH, tj. 70 % všech sborů. Mezi významné hosty patřil náměstek ředitele HZS Kraje Vysočina plk. Ing. Libor Hanuška, pověřený řízením IZS. Dále náměstek starosty Krajského sdružení hasičů Kraje Vysočina plk. Mgr. Pavel Maslák, ředitel ÚO HZS Třebíč. Manažer pobočky HVP Žďáru n S. Ing. Stanislav Hron. Ředitel společnosti Požární bezpečnost, s.r.o. Jaroslav Fikar. Ředitel CHH Přibyslav Jiří Pátek, který je členem VV SH ČMS. Zasloužilé hasiče našeho okresu zastupoval Josef Cihlář. Mezi čestné hosty patřil i starosta města Luděk Kovařík a starosta SDH Bohuslav Mazánek. Řízením shromáždění byl pověřen ředitel ÚO Havlíčkův Brod plk. Mgr. Luboš Vacek. Starosta okresního sdružení hasičů Josef Stejskal vyhodnotil činnost OSH za rok 2015. Hodnotící zprávy odborných rad za uplynulý rok byly předneseny jejich vedoucími. Bylo schváleno hospodaření a rovněž rozpočet okresního sdružení na rok 2016. Za reprezentaci v požárním sportu byli oceněni tři dorostenci a vítěz soutěže „Fernet Stock Hasič 2015“ Lukáš David z SDH Víska.

Po obědě starosta OSH seznámil přítomné s novou vlajkou, kterou pro okresní sdružení hasičů zhotovila firma Alerion z Brna. Prapor bude symbolem všech dobrovolných hasičů okresu Havlíčkův Brod. Po jeho představení byl požehnán P. Mgr. Josefem Ziaťkem. Haberský sbor byl za pořadatelství oceněn stuhou k historickému praporu. V závěru jednání bylo schváleno usnesení a zaměření činnosti na rok 2016. Za úspěšný a bezproblémový průběh zasedání dobrovolných hasičů patří poděkování členkám a členům našeho sboru, kteří se podíleli na zajištění chodu celého jednání, obsluze hostů a představitelů SDH. Poděkování patří i kuchařkám školní jídelny za chutný oběd, zaměstnancům pekárny Jiřího Červinky za dobré koláče. Poděkování patří rovněž vedení Sokola za pronájem sokolovny.

http://jirirainis.rajce.idnes.cz/Okr.shr.2016/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *