Pomlázka 2016

Publikováno 9.4.2016 | Autor: Zdenek Urban

Pomlázkový průvod na velikonoční pondělí 28.3.2016 se hasičům vcelku vydařil. Po velice chladném ránu se za pomoci sluníčka již před polednem příjemně oteplilo. Za doprovodu kapely Miloslava Dlouhého se koledníci snažili navštívit všechny domky ve městě. Bohužel se u každého stavení z časových důvodů nelze zastavit a zahrát. Tímto se omlouváme. Spleť ulic v délce téměř deseti kilometrů se nedá včas dobře absolvovat. Bohužel dosud na pomlázce používaný starý žebřiňák již dosloužil. Použili jsme poprvé povoz Jiřího Šupity na gumových kolech. Šest muzikantů se sice trochu tísnilo, ale zato pohodlně cestovalo. Vůz byl nazdoben a pěkné koně Jiřího Karlíka z Nové Vsi v naleštěných postrojích byli obdivováni zejména dětmi. Tato tradiční akce je fyzicky velice náročná nejen pro koledníky, ale i pro muzikanty a také koně. Hasiči děkují všem spoluobčanům, kteří je při této akci jakýmkoliv způsobem podpořili a pomohli zachovat tuto venkovskou tradici.

Foto pomlázka 2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.