Hasičský ples 2019

Publikováno 15.2.2019 | Autor: Zdenek Urban

      Plesovou sezónu zahájili v druhé polovině ledna sokolové. Druhý bál v podání hasičů se konal 9. února 2019. Po mnoha letech se konečně trochu zlepšila návštěvnost. Před půlnocí byl sál sokolovny zaplněn téměř 160 návštěvníky, převážně mladší a střední generace. Pořadatelé se měli co otáčet jak v kuchyni, tak zejména ve výčepu. Velice pěkně zahrála hudební skupina Rose Band pod vedením Zbyňka Paličky z Havlíčkova Brodu. Po dvaadvacáté hodině všichni přítomní účastníci plesu se zájmem shlédli ukázku profesionální taneční dvojice. Na sále bylo ještě rušno po druhé hodině ranní při poslední sérii písniček. Všichni zúčastnění se po celý večer dobře bavili. Téměř každý z přítomných návštěvníků si odnášel nějakou tu cenu z velice pěkné tomboly. Je proto na místě poděkovat všem sponzorům za poskytnuté ceny do tomboly. Rovněž patří poděkování spoluobčanům za finanční podporu při zvaní po městě. Škoda jen, že haberští občané nepřijdou na ples ve větším počtu podpořit spolek dobrovolných hasičů. Vždyť příprava i samotná akce je náročná, stojí mnoho práce a úsilí několika členů. Starší generace v Habrech pamatuje osm či devět bálů. Bohužel doba a legislativa zapříčinila v poslední době zánik několika organizací a spolků. Rovněž se také změnilo smýšlení a chování některých lidí vzhledem k ostatním spoluobčanům a dění ve městě. Proto je naší snahou v rámci možností udržovat staré venkovské kulturní zvyky v podobě tradičních bálů. Přesto můžeme říci, že se hasičům ples vydařil.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Ples_2019/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *