„Železný hasič“ Kynice 2019

Publikováno 8.9.2019 | Autor: Zdenek Urban

Nejen pro diváky velice zajímavá byla hasičská soutěž jednotlivců v pěti disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – „Nejtvrdší hasič přežívá“). Soutěž se k nám dostala z Ameriky. Je dostaveníčkem odvážných a fyzicky zdatných hasičů. Soutěž probíhala za velice pěkného počasí v hasičském areálu v Kynicích. V letošním roce se 31. srpna 2019 konal již čtvrtý ročník.  Hasičské hřiště zažilo opět fyzicky velice náročné zápolení jednotlivých závodníků. První disciplínou bylo sbalení dvou hadic B do boxu. Druhou přenesení dvou 10 kg kanistrů skrze tunel 1 x 1 m dlouhý 3 m. Dále výstup po žebříku na lešení a vyručkování dvou hadic B uvázaných na laně. Další disciplínou bylo přemístění 80 kg figuríny na vzdálenost 20 m. Dále to bylo 40 úderů kladivem o váze 6 kg v „hamerboxu“. V předposlední dráze se táhly rozvinuté hadice B i s proudnicemi na vzdálenost 35 m. Poslední a nejtěžší překážkou byla 2 m vysoká bariéra. To vše museli absolvovat v zásahovém obleku, zásahové obuvi, přílbě, rukavicích a s dýchacím přístrojem (bez masky – 10 kg) na zádech. Ženy ručkovaly pouze jednu hadici, kanistry měly 5 kg, figurína 60 kg, počet úderů kladivem byl pouze dvacet, ale výstroj byla stejná. Na soutěž přijelo celkem 24 dobrovolných hasičů z celého kraje, ale i několik profesionálů. Soutěžících bylo o osm méně než v loňském roce. Z tohoto počtu byly čtyři děvčata. Větší polovina soutěžících byla z jiných okresů. Jelikož je soutěž zařazena do krajského hodnocení, přijeli hasiči z okresu Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Benešov, Žďár n/S. Jednotlivé kategorie byly rozděleny dle věku. Naši hasiči všichni tuto náročnou trať dokončili. Většina soupeřů byli dobrovolní hasiči. Na závěr soutěže byli všichni účastníci odměněni dárky a cenami. Nejlepší z žen Denisa Vápeníková z SDH Dolní Město docílila času 240.95 s. V mužské kategorii byl nejrychlejší Zdeněk Tvrdý z HZS Kraje Vysočina v čase 171.96 s. Přestože naši závodníci nebyli mezi prvními, bylo to pěkné umístění. Jako sbor jsme měli opět nejpočetnější zastoupení. Za účast na soutěži a reprezentaci našeho sboru i města patří všem poděkování, zejména pak děvčatům za jejich odvahu. 

Náš sbor dobře reprezentovali: 

Do 30 let:     7. místo – Grund Daniel (256.51.)  8. místo –  Čáp Martin (259,48), 
                      11. místo – Mazánek Tomáš /332.29/ 

Do 40 let: 7. místo –  Kreuzmann Štěpán  (306.30.)

Ženy: 2. místo – Valová Klára (344.39) 3. místo – Syrovátková Monika /364.89.).

https://www.youtube.com/results?search_query=tfa+kynice

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *