VVH SDH Habry

Publikováno 10.1.2018 | Autor: Zdenek Urban

Valná hromada hasičů se konala v sobotu odpoledne 6. ledna 2018 v sokolovně. Slavnostní schůze se zúčastnilo 35 dospělých členů a dvanáct mladých hasičů. Jejich účast byla ovlivněna každoročním školním lyžařským výcvikem. Sbor má v současné době 50 členů a 25 mladých hasičů. Z hostů jsme přivítali rovněž zástupce profesionálních hasičů. Byl jím velitel požární stanice Ledeč nad S. ppor. Jan Šimanovský. Bohužel všichni zástupci z pozvaných místních spolků a firem se z účasti omluvili. Ze sousedních sborů se dostavil Tomáš Kozlík ze Zboží, Ladislav Tuček z Frýdnavy a Milan Kutílek z Rybníčku.

Po vyslechnutí jednotlivých zpráv a zhodnocení roku 2017 byly schváleny navržené plány kulturních a sportovních akcí pro letošní rok. Čestné uznání sboru za sportovní činnost obdržel Jakub Kolář. Věrnostní medaile za 10 let členství obdržela Kristýna Pospíšilová a Marcel Mergl. Za 20 let členství ve sboru Zdeněk Urban a za 30 let členství Josef Hamsa. Medailemi Za zásluhy o rozvoj hasičského hnutí zejména v oblasti mládeže byli oceněni Mgr. Štěpán Kreuzmann, Ladislav Urban a Gabriela Šourková. Ve všech přednesených příspěvcích byla oceněna zejména činnost výjezdové jednotky a kolektivu mladých hasičů. V diskusi byli přítomní seznámeni pracovníkem HZS s připravovanou výstavbou nové požární stanice v Havlíčkově Brodě na Humpolecké ulici z dotace EU. Vyhodnotil i počty událostí včetně požárů za minulý rok. V závěru ocenil i vzájemnou spolupráci při zásazích, ale i při prověřovacích cvičeních. Na závěr schůze bylo podáno občerstvení. Za příjemné prostředí a obsluhu patří poděkování TJ Sokol. Škoda jen, že valnou hromadu nepodpořil svou přítomností žádný zástupce haberských spolků. Není to dobrá vizitka budoucích dobrých vztahů či vzájemné spolupráce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *