Valná hromada hasičů haberského okrsku

Každoroční okrsková valná hromada hasičů se konala 22.2.2020 v sále kulturního domu obce Bačkov. Okrsek Habry s devíti sbory je co do počtu na osmém místě z 18 okrsků okresu Havlíčkův Brod. Tak jako ve všech sborech, tak i na dnešní valné hromadě se uskuteční volby nového vedení okrsku. Schůze se zúčastnili zástupci ze všech sborů haberského okrsku. Přemysl Karel a Josef Aubrecht ze Sázavky. Roman Korel z Bačkova. Kamil Michal a Josef Horák z Leškovic. Petr Tuček z Frýdnavy. Bohuslav Kotěra z Lubna. Bohuslav Doležal a Zdeněk Fanta z Chrtníče. Tomáš Kozlík a Lukáš Vojtěch ze Zboží. Jiří Rainiš ml. a Štěpán Kreuzmann z Habrů. Saša Masnička a Milan Kutílek z Rybníčku. Na valné hromadě jsme přivítali ředitele HZS Kraje Vysočina a územního odboru Havlíčkův Brod plk. Mgr. Luboše Vacka. Schůzi zahájil a přítomné přivítal dosavadní starosta okrsku Bohuslav Mazánek st. Činnost okrsku za minulý rok zhodnotil velitel okrsku Jiří Rainiš st. Jednotlivými zástupci sborů byly předneseny zprávy za uplynulý rok. Po vyslechnutí zpráv jednotlivých sborů byl projednán a schválen plán kulturních a sportovních akcí na letošní rok. Důležitým bodem valné hromady byly volby nového vedení okrsku pro nadcházející období 2020 – 2025. Novým starostou okrsku byl všemi přítomnými zástupci okrsku zvolen Mgr. Štěpán Kreuzmann. Novým velitelem okrsku byl rovněž všemi přítomnými zvolen Jiří Rainiš ml. Ředitel HZS se ve svém příspěvku zaměřil zejména na odbornou přípravu jednotek obcí a události za rok 2019. Přítomné seznámil rovněž s výstavbou nové centrální stanice. Na konci valné hromady okrsku bylo odsouhlaseno závěrečné usnesení. Domácímu sboru a Obecnímu úřadu Bačkov bylo poděkováno za uspořádání výroční schůze a občerstvení. Na závěr jednání popřál nový starosta okrsku Štěpán Kreuzmann přítomným pevné zdraví a úspěšný rok 2020 v hasičské činnosti zejména v našem okrsku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *