Valná hromada haberských hasičů

Publikováno 9.1.2019 | Autor: Zdenek Urban

Každoroční výroční valná hromada hasičů se konala v sobotu 5. ledna 2019 odpoledne od 13 hodin v sokolovně. Slavnostní schůze se zúčastnilo 29 dospělých členů a 21 mladých hasičů. Sbor má v současné době 51 dospělých členů a 28 mladých hasičů. Z hostů jsme přivítali zástupce profesionálních hasičů. Byl jím ředitel územního odboru HZS plk. Mgr. Luboš Vacek a velitel požární stanice Ledeč n/S. ppor. Jan Šimanovský. Z místních spolků se zúčastnil pouze předseda rybářského spolku pan Jaroslav Prchal a starosta sokola Ladislav Doležal. Ze sousedních sborů našeho okrsku přijali pozvání  Ladislav Tuček z Frýdnavy, Jaroslav Kodeš ze Sázavky a Josef Horák z Leškovic.

Po vyslechnutí jednotlivých zpráv a zhodnocení roku 2018 byly schváleny navržené plány kulturních a sportovních akcí pro letošní rok. V přednesených diskusních příspěvcích byla oceněna zejména činnost výjezdové jednotky a kolektivu mladých hasičů. Ředitel HZS seznámil přítomné se stavy příslušníků a techniky na jednotlivých stanicích a také s mimořádnými událostmi včetně požárů za minulý rok. Ve svém vystoupení ocenil i vzájemnou spolupráci při zásazích, ale i při prověřovacích cvičeních. V závěru slavnostní schůze byla některým členům za jejich aktivní činnost předána ocenění. Čestné uznání sboru obdržela Kristýna Pospíšilová, David Vávra a Denisa Pospíšilová. Věrnostní medaile za 10 let členství obdržel Tomáš Mazánek a Jakub Kolář. Za 20 let členství ve sboru Ondřej Urban, Veronika Čápová, Štěpán Kreuzmann, Petr Čáp, Jakub Mergl a Magdaléna Langová. Za 30 let členství Milan Peca. Pamětními medailemi ke 100. výročí republiky byli za rozvoj hasičského hnutí oceněni Jiří Rada, Jiří Stránský, Jaroslav Hejkal, Bohuslav Mazánek, Miroslav Čáp, Luděk Kovařík, Jiří Rainiš ml., Bohuslav Mazánek ml., Štěpán Kreuzmann, Gabriela Šourková a Šárka Krajinová. Oceněným předával medaile starosta a velitel sboru spolu se starostou města.  

Po ukončení schůze bylo podáno občerstvení. Za příjemné prostředí a obsluhu patří poděkování TJ Sokol.  

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/VVH_2019/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *