Soutěž mladých hasičů HB Turné 2019 – závěrečné 4. kolo

Publikováno 16.9.2019 | Autor: Zdenek Urban

Naši mladí hasiči se tak jako v loňském roce zapojili do okresní soutěže v požárním útoku. Soutěž nese název „ Havlíčkobrodské turné 2019 “. V letošním roce se pořádá na čtyřech místech našeho okresu. Poslední 4. kolo se uskutečnilo v neděli 15.9.2019 na hasičském cvičišti v Herálci. Soutěže se pořádají vždy v neděli od 10 hodin. Soutěží se dle pravidel hry Plamen, do které musí být přihlášené družstvo zapojeno. Za velké účasti družstev z celého okresu se organizátorům povedla akce dobře zvládnout. Naše družstva mladých hasičů se soutěže zúčastnila v kategorii starších i mladších. Celou soutěž provázelo nádherné počasí. Z jednoho stanoviště závodila kategorie mladší a z druhého starší. V kategorii starších soutěžilo 29 družstev a naše družstvo se umístilo na 11. místě. V mladší kategorii soutěžilo rovněž 29 družstev. Našim mladším dětem se útok nepovedl a umístili se na 25. místě. Tři nejlepší družstva z každé kategorie byla oceněna poháry, medailemi a všechna družstva obdržela diplomy. Po krátké přestávce došlo k celkovému vyhodnocení za rok 2019, kdy se z každého kola sečtou body za umístění v celém turné. Nejlepších pět kolektivů bylo opět oceněno poháry a prvních patnáct družstev obdrželo tašky s drobnými dárky. V celkovém pořadí se naše starší družstvo umístilo na pěkném 11. místě a v kategorii mladších dětí naše družstvo skončilo v celkovém hodnocení roku rovněž na 11. místě. Bohužel se potýkáme s nedostatkem dětí se zájmem o požární sport. Několik dětí vzhledem k věku již soutěžit nemůže. Spadají již do kategorie dorostenců. Poslední dobou již stěží dáváme dohromady jedno družstvo starších a jedno mladších dětí. Doufáme, že pro nadcházející rok získáme nové mladé hasiče. Je to velice populární soutěž a pro mladé hasiče zajímavá. Za účast a reprezentaci jim patří poděkování. Rovněž tak vedoucím kolektivu za doprovod a pomoc při nácviku.

Vedoucí kolektivu: Štěpán Kreuzmann, Gabriela Šourková, Daniel Grund a Jan Prorok

Naše družsvo starších: Pospíšilová Veronika, Machotová Nela, Findová Nela, Findová Silvie, Proroková Aneta, Remar Matyáš a Šourková Kristýna

Naše družstvo mladších: Anna Bilozir, Natálie Šourková, Vanesa Šotolová, Vojtěch Remar a Lucie Proroková

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Turne_4-2019/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *