Shromáždění představitelů SDH – Krásná Hora (5.9.2020)

Jako každý rok, tak i letos se uskutečnila schůze představitelů sborů dobrovolných hasičů ze 184 SDH  HB okresu. Vzhledem k současné situaci byl datum setkání posunut téměř o půl roku a to na 5.9. (původní datum – 14.3.). Celou akci zorganizovalo SDH Krásná Hora, která zvolila za místo jednání místní kulturní dům. Hlavní bodem celého jednání bylo zvolení nového vedení OSH Havlíčkův Brod na roky 2020-2025. Post starosty OSH obhájil Josef Stejskal. Za náměstky OSH byli zvoleni Jiří Rainiš, Karel Kutlvašr, Jan Cihlář a Pavel Rutsch. Delegáti si vyslechli zprávu o činnosti okresního sdružení v podání starosty Josefa Stejskala. Mezi významné hosty patřil ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec a ředitel ÚO HB plk. Mgr. Luboš Vacek. Dále na jednání vystoupili zástupci Hasičské vzájemné pojišťovny a Požární bezpečnosti. Hasičskou vzájemnou pojišťovnou bylo vyhodnoceno pět nejaktivnějších sborů na našem okrese. Starosta našeho sboru převzal malý dárek za 5. místo.

Představitele našeho okrsku na shromáždění zastoupil Václav Rezek z Lubna, Bohumil Doležal z Chrtníče,  Štěpán Kreuzmann z Habrů, Josef  Horák z Leškovic, Tomáš Kozlík ze Zboží, Josef Aubrecht ze Sázavky a Ladislav Tuček z Frýdnavy. Na shromáždění nebyly zastoupeny SDH Bačkov a Rybníček.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.