Oslavy – soutěž TFA – 10.8.2019

Publikováno 21.8.2019 | Autor: Zdenek Urban

Sobota 10.8.2019 byl den, kdy si naši hasiči celodenní akcí připomněli 140. výročí svého vzniku. V deset hodin se shromáždili u pomníku padlých, kde položením věnce uctili památku spoluobčanů, kteří zahynuli ve válkách. Přítomno bylo 22 hasičů ve vycházkových uniformách, ale i několik spoluobčanů. Po projevu starosty sboru pana Bohuslava Mazánka se hasiči za doprovodu kapely Leškovanka přesunuli do areálu pod zbrojnicí. Slavnostní průvod zakončila naše ruční zápřahová stříkačka z roku 1906 tažená koňmi pana Šupity. Ve 12 hodin se provedl nástup všech přítomných hasičů. Přivítali jsme také pana faráře Mgr. Josefa Ziaťko, který nám požehnal nový dopravní automobil Fiat. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ocenilo u příležitosti tohoto výročí náš sbor Stuhou II. stupně k historickému praporu. Stuha byla předána samotným starostou sdružení Janem Slámečkou, který byl samozřejmě nejvýznamnějším hostem. V krátké zdravici ocenil činnost našeho sboru i starosta okresního sdružení Josef Stejskal. Za HZS poděkoval za činnost sboru a zejména výjezdové jednotky mjr. Ing. Jiří Prchal, zástupce ředitele územního odboru HZS Havlíčkův Brod. Bohužel ze všech pozvaných starostů okolních sborů se dostavil pouze Jiří Kubizňák z Golčova Jeníkova, Miroslav Homolka a Ludmila Turková z Vilémova, Ladislav Tuček z Frýdnavy a Petr Bárta z Miřátek. 

Hlavní náplní celé akce byla soutěž mladých hasičů v disciplínách TFA, kterou jsme jako první na okrese pečlivě připravili. Dráha byla rozdělena na šest úseků a disciplín. Čas se měřil elektronickou časomírou. Hlavním rozhodčím byl Štěpán Kreuzmann. V mladší kategorii dívek docílila nejlepšího času Natálie Vavřičková z Vepříkova. Na druhém místě se umístila Natálie Šourková a třetí příčku obsadila Aneta Čápová z Vepříkova. Z mladších chlapců byl nejrychlejší

Marek Machota, druhý Vít Doležal z Vepříkova a třetí Jaromír Palán z Malčína.

V kategorii starších dívek nejlepšího času dosáhla Kristýna Šourková, druhá byla Veronika Beránková z Vepříkova a třetí místo obsadila Denisa Pospíšilová.

Kategorii starších chlapců vyhrál Tomáš Korel z Malčína, druhé místo obsadil Josef Palán z Malčína a jako třetí skončil Lukáš Culek z Vepříkova. Za účast a výkon byli všichni závodníci oceněni diplomy a hodnotnými cenami. Všem závodníkům se soutěž líbila, proto věříme ve větší účast ve druhém ročníku 2020. Až na nepřízeň počasí a malou účast závodníků i diváků se soutěž i celá akce zdařila. Všem zúčastněným patří poděkování a zejména pak domácím hasičům za celotýdenní přípravu i vlastní průběh celé akce a zejména soutěže.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/140._let

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *