Okrskové cvičení hasičů 2018

Publikováno 12.6.2018 | Autor: Zdenek Urban

Společné cvičení hasičských jednotek obcí našeho okrsku se uskutečnilo v sobotu 2.6.2018 dopoledne. Po příjezdu jednotek na desátou hodinu do Sázavky se konala porada, rozdělení úkolů a stanovišť. Účelem cvičení bylo prověřit akceschopnost, dojezdové časy a zejména vzájemnou spolupráci jednotek při provedení dálkové dopravy vody v obci Sázavka. Cvičení se zúčastnily sbory ze Sázavky, Zboží, Bačkova, Frýdnavy, Leškovic, Chrtníče a Habrů. Do 15 minut se dostavily i nejvzdálenější jednotky z Leškovic a Frýdnavy. Cvičení se nezúčastnily sbory z Rybníčku a Lubna. Voda byla čerpána ze Zádušního rybníku po cestě směrem do obce hadicovým vedením B. Na prvním čerpacím stanovišti na hrázi zahajovali místní hasiči ze Sázavky. Na dalším stanovišti u lesa jednotka z Chrtníče, dále Frýdnava a Zboží. Jako pátí předávali hasiči z Bačkova ke stříkačce z Leškovic. Na posledním sedmém stanovišti byla jednotka z Habrů. Jejich stříkačka dodávala vodu až ke koupališti nad obcí. Na konečné proudnici byl vyhovující tlak i množství vody. Mezi jednotlivými stanovišti bylo použito 8 – 9 dílů hadic B. Vzdálenost od rybníka k vodojemu byla cca 1200 m. a převýšení téměř 30 m. Použilo se celkem 62 dílů hadic B. Vzhledem ke vzdálenosti se vyzkoušel i hadicový přívěs z Habrů. Z důvodu členitého terénu, vzdálenostem a nutnosti komunikace mezi jednotlivými čerpadly se používaly ruční smluvené signály. Přes počáteční problémy s čerpadlem domácího sboru se ve velice pěkném čase 15 minut dopravila voda až ke koupališti. Akce se zdařila a krátce před polednem byly již všechny hadice smotány a naloženy do vozidel. Záměr cvičení a zejména jeho účel byl každopádně splněn. Každý sbor, zejména velitelé a strojníci získali patřičné zkušenosti v případě požáru a nutnosti dopravy vody na velkou vzdálenost. Všem zúčastněným hasičům patří poděkování za přístup i provedení náročné akce, na které získali další cenné zkušenosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *