Okresní soutěž mladých hasičů 2018

Publikováno 27.5.2018 | Autor: Zdenek Urban

Okresní kolo mladých hasičů celostátní hry Plamen se konalo v sobotu 19.5.2018 v Chotěboři na městském stadionu. Touto soutěží se uzavřel ročník 2017 – 2018. Po celý den účastníky provázelo krásné počasí. Okresní soutěži předcházela oblastní kola na pěti místech našeho okresu. V Habrech se konalo 5. května 2018 na hřišti pod hasičskou zbrojnicí. Naše družstva starších i mladších žáků vzhledem k umístění postoupila do okresního kola. Okresní soutěže se zúčastnilo 12 družstev mladších a 12 družstev starších žáků. Kategorie starších žáků soutěží již podle mezinárodních pravidel CTIF. Požární útok, štafeta dvojic, štafeta 4 x 60 m. Navíc štafeta CTIF a požární útok dle CTIF.
Mladší družstvo soutěžilo ve složení Vojtěch Remar, David Kadlec, Kryštof Pipek, Marek Machota, David Sedláček, Daniel Valenta, Natálie Šourková, Beáta Valentová, Lucie Proroková a Anna Bilozir.
Mladší žáci ještě necvičí disciplíny CTIF. Naši si vedli velice dobře, ale bohužel na štafetě dvojic obdrželi hodně trestných bodů. Skončili tak na předposledním 11. místě.
Starší družstvo soutěžilo ve složení Aneta Proroková, Eliška Kafková, Kristýna Šourková, Linda Hamsová, Denisa Pospíšilová, Nela Findová, Adéla Vrzáková, Nela Machotová, Silvie Findová a Dušan Hamsa.
Ve všech disciplínách si vedlo velice dobře. Bohužel ale vzhledem k nepovedenému požárnímu útoku se umístilo až na 8. místě. Touto soutěží končí celoroční hra Plamen, kdy se přičítají i body za umístění v podzimním branném závodě. Celkové umístění ovlivní i body za vedení kroniky.
Samotná účast v okresním kole je důsledkem poctivé přípravy celého kolektivu. Patří jim poděkování za reprezentaci města i hasičského sboru. Poděkování patří i našim členům, kteří na okresní soutěži vypomáhali jako pomocní rozhodčí na jednotlivých disciplínách. Byl to Jan Prorok, Jakub Kolář, Daniel Grund a Adam Švec. Štěpán Kreuzmann by pověřen funkcí velitele soutěže. Vypomohli i druhý den při soutěži dorostu. Rovněž tak patří poděkování vedoucím našich mladých hasičů, kteří se o tento pěkný úspěch zasloužili na úkor svého volného času.

Foto okresní soutěž MH 2018

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *