O pohár starosty města (29.8.) a HB turné (30.8.)

Poslední srpnový víkend prožili haberští hasiči maratonem soutěží, který započal již dvaadvacátým ročníkem „O pohár starosty města“ (29.8.). Soutěž se konala pod hasičskou zbrojnicí od 13h. Tento rok byla velice nízká účast soutěžních družstev. Z našeho okrsku se ji zúčastnili pouze hasiči z Chrtníče a v ženské kategorii naše děvčata neměla žádnou konkurenci. Celkově se soutěže zúčastnilo na šest družstev (dvě družstva děvčat a čtyři družstva mužů – Habry A, B, Chrtníč a Dobkov). Soutěž byla pojata dvoukolovým systémem. První kolo požárního útoku provedli soutěžící na svých postech. V druhém kolem si jednotlivé posty losovali, kromě strojníka. Oba časy se následně sečetly a výsledek určil umístění družstev. Putovní pohár v kategorii mužů si odvezli soutěžící z Dobkova. Na druhém místě skončilo družstvo Habry B, třetí místo získala Chrtníč a čtvrté místo družstvo Habry A. V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo Habry B a druhé místo získalo družstvo Habry A. Funkci hlavního rozhodčího zastával Jiří Rainiš ml., jednotlivé útoky startoval Bohuslav Mazánek ml., rozhodčím na platě byl Petr Tuček a rozhodčím na terčích byl Ladislav Tuček.

Družstvo žen A: Nela Findová, Linda Hamsová, Nela Machotová, Veronika Pospíšilová, Aneta Proroková, Adéla Vrzáková a Kristýna Šourková.

Družstvo žen B: Kristýna Čápová, Veronika Čápová, Silvie Findová, Kristýna Pospíšilová, Klára Valová, Kateřina Vlčková a Gabriela Šourková.

Družstvo mužů A: Michal Bezouška, Daniel Grund, Ondřej Grund, Jakub Kolář, Tomáš Mazánek, Jan Prorok, Zdeněk Vávra.

Družstvo mužů B: Petr Čáp, Martin Čáp, Štěpán Kreuzmann, Jakub Mergl, Ladislav Urban a David Vávra.

Druhý den (30.8.) naši hasiči uspořádali soutěž v HB turné. Tato soutěž se koná již několik let
a každý rok se ji zúčastní družstva mladých hasičů z celého havlíčkobrodského okresu v několika soutěžních kolech. Vzhledem situaci ohledně epidemie byl letošní ročník zrušen a tak jarní soutěžní kola se vůbec neuskutečnila. HB turné 2020 se letos tedy neslo v duchu pohárových soutěží. Pohárová soutěž v Habrech byla vůbec první větší dětskou hasičskou soutěží konanou v našem okrese. Její účast ale poznamenalo zrušení jarních tréninků a soutěží. A tak se do Habrů sjelo pouze 21 družstev oproti 56 družstvům z minulého roku. Naši mladí hasiči soutěžili ve dvou družstvech v kategorii starších. Družstvo Habry A se umístilo na 6. místě a družstvo Habry B na 11. místě z 13 družstev. Hlavní rozhodčí soutěže se stala Vendula Zemanová, která zároveň byla rozhodčí v kategorii starší. V kategorii mladší se stal rozhodčím Matěj Král. Jednotlivé útoky startoval Bohuslav Mazánek ml. Poděkování patří zejména našim hasičům a všem, kteří se na této akci organizačně podíleli.


Habry A: Linda Hamsová, Nela Findová, Silvie Findová, Nela Machotová, Veronika Pospíšilová, Lucie
Proroková a Natálie Šourková


Habry B: Jan Burýšek, Zdeněk Burýšek, David Kadlec, Vendula Remarová, Vojtěch Remar, Veronika
Pospíšilová a Vanesa Šotolová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.