Noční soutěž Habry XIX.

Publikováno 16.7.2018 | Autor: Zdenek Urban

Tradiční noční soutěž na náměstí je každoročně největším setkáním hasičů našeho regionu. Bohužel letos nás počet účastníků trochu zklamal. Byla to od roku 2000 nejslabší účast. Přes ne příliš optimistické předpovědi popřálo pěkné počasí. Letošního 19. ročníku se v pátek 6.7.2018 zúčastnilo pouze 15 mužských a 9 družstev žen z našeho blízkého, ale také dalekého okolí. Tři družstva hasičů z okresu Kutná Hora a jedno z okresu Náchod. Bylo to o patnáct družstev méně jak v loňském roce. V kategorii žen zvítězila děvčata z Hostovlic časem 25.70. Druhou příčku obsadilo v čase 26.26 družstvo žen SDH Světlá n/S. Třetí místo vybojovala děvčata z Libice n/D. časem 28.54. Našim děvčatům se nepovedl rozdělovač a tím celý útok. Časem 40.30 vteřin obsadily až 7. místo. Na posledním devátém místě časem 58.62 se umístilo družstvo žen ze Sázavky. Tentokrát to byla jen dvě družstva žen, která reprezentovala náš okrsek. Naši hasiči ve třech stáncích měli plné ruce práce, aby uspokojili téměř 300 hasičů a diváků. Časomíra pod dozorem Bohuslava Mazánka ml. pracovala spolehlivě po celou noc. Po ukončení soutěže žen následoval tradiční velice pěkný ohňostroj. Potom došlo k přestavění terčů pro hlavní soutěž večera – kategorii mužů.

Hlavního rozhodčího soutěže zastával Bohuslav Mazánek ml., který časomíru též obsluhoval. Startoval spolehlivě Čáp Mirek a na základně rozhodoval Urban Zdeněk. Soutěž moderoval Prorok Jan a doplňování vody zastal Milan Peca. Rozhodčím na terčích byl Ladislav Tuček. Zdravotní dozor nad soutěží měla MUDr. Božena Krumlová. V mužské kategorii si prvenství časem 20.86 odvezlo družstvo hasičů Potěhy. Druhou příčku obsadili domácí hasiči z Habrů o pouhých šest setin vteřiny. Bronzovou příčku a třetí místo v čase 24,58 obsadilo družstvo SDH Světlá n/S. Z našeho okrsku se na 7. místě umístilo družstvo hasičů z Frýdnavy. Mladší muži z Chrtníče se umístili na 10. místě a druhé družstvo za nimi na 11. místě. Byly to jediné sbory z našeho okrsku. Poslední požární útok mohli přihlížející shlédnout již před půlnocí. Následovalo vyhodnocení soutěže, předány poháry a pamětní listy s celkovými výsledky. Na organizaci, přípravu a potom zejména na úklid náměstí a okolních ulic je tato akce velice náročná. Ve tři hodiny bylo náměstí a jeho okolí uklizeno. Všem zúčastněným hasičům a především domácím, kteří se o zdárný průběh celé akce zasloužili, patří poděkování. Je našim přáním, aby byl příští 20. jubilejní ročník alespoň stejně tak zdařilý. Pořádat se bude v pátek 5. července 2019. Bude to rok 140. výročí založení našeho sboru.

Naše družstvo chlapců:
Kreuzmann Š., Kolář J., Prorok J., Grund D., Mazánek T., Vávra Z. Čáp Martin.

Naše družstvo děvčat:
Šourková G., Kreuzmannová K., Pospíšilová K., Syrovátková M., Vlčková K., Langová M. a Valová K. z Leškovic.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Nocni_2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *