Noční soutěž 10.7.2015

Publikováno 11.7.2015 | Autor: Zdenek Urban

Tradiční noční soutěž na náměstí je každoročně největším setkáním hasičů celého našeho regionu.  Akci moc nepopřálo počasí – nepršelo, ale bylo poměrně chladno. Ráno při úklidu bylo 7 stupňů. Letošního 16. ročníku se účastnilo 28 mužských a 10 družstev žen z 25 sborů našeho blízkého okolí. Tři soutěžní družstva hasičů přijela ze sousedního okresu Kutná Hora. Celkem to bylo o dvě družstva méně jak v loňském ročníku. V kategorii žen zvítězila, tak jako v loňském ročníku, děvčata z České Bělé v čase 21,66 sec. Druhou příčku obsadilo časem 24,00 družstvo žen z Rozsochatce. Třetí místo obsadilo družstvo děvčat z Golčova Jeníkova v čase 25,29. Našim děvčatům se útok vcelku povedl, ale skončily v čase 26,04 na pátém místě. Na šestém místě se umístilo družstvo děvčat z Frýdnavy v čase 26,21. Byla to jediná dvě družstva, která reprezentovala náš okrsek. Soutěž je každoročně zvlášť pojištěna. Mezi významné hosty patřili zejména náměstek ředitele územního odboru HZS, mjr. Ing. Bc. Zdeněk Šach. Dále zasloužilí hasiči Josef Cihlář a Eva Lehká. Přestože bylo velice chladno, měli naši hasiči ve třech stáncích plné ruce práce, aby uspokojili téměř 500 hasičů a diváků. V letošním roce byla na noční soutěži poprvé použita naše nová časomíra. Na jejím perfektním chodu a výrobě má zásluhu zejména Bohuslav Mazánek ml. Po ukončení soutěže žen následoval tradičně pro zpestření malý ohňostroj. Potom došlo k přestavění terčů pro hlavní soutěž večera – kategorii mužů. Hlavního rozhodčího soutěže zastával velitel okrsku. Jednotlivá družstva startovali a obsluhovali terče Miroslav Čáp spolu s Bohuslavem Mazánkem ml. Soutěž moderoval a na správné uložení nářadí na platě dohlížel Petr Černý. V mužské kategorii si prvenství s časem 20,97 tentokrát odvezlo družstvo hasičů z Kynic. Druhou příčku obsadili hasiči z České Bělé časem 21,31. Bronzovou příčku v čase 22,27 obsadilo družstvo hasičů z Ostružna. Domácím chlapcům se tentokrát požární útok nepovedl a měli neplatný pokus. Z našeho okrsku se na 18. místě umístilo mladší družstvo hasičů z Chrtníče v čase 29,03. Družstvo starších z Chrtníče se umístilo na 23. místě v čase 35,78. Družstvo ze Zboží skončilo před nimi na 22 místě časem 34,39. Poslední družstvo našeho okrsku Bačkov se umístilo časem 37,01 na 24. místě. Frýdnavští muži družstvo bohužel nedali dohromady. Poslední požární útok mohli diváci shlédnout krátce po půl noci. Následovalo vyhodnocení soutěže, předány poháry, upomínkové plakety a listiny s celkovými výsledky. Na organizaci, přípravu a potom zejména na úklid náměstí a okolních ulic, je tato akce velice náročná. Po třetí hodině bylo náměstí a jeho okolí již uklizeno. Všem zúčastněným hasičům a především domácím, kteří se o zdárný průběh celé akce zasloužili, patří určitě poděkování. Je našim přáním, aby byl příští 17. ročník alespoň stejně tak zdařilý. Ten se uskuteční v pátek 8. července příštího roku.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *