Letní tábor mladých hasičů

Jako každý rok, tak i letos se podařil uskutečnit letní tábor pro mladé hasiče našeho sboru. Vzhledem k současné situaci a hygienickým podmínkám pro konání tábora, jsme se rozhodli o změně místa konání. Letos jsme vyměnili Zbýšov (kam jezdíme od roku 2001) za Uhelnou Příbram. Tábor se konal v areálu bývalé mateřské školy. Hned na začátku tábora nás uvítal déšť a tak se děti seznamovaly s vnitřními i pro nás s novými prostory. Po zbytek týdne nám počasí přálo a tak jsme hojně využili venkovní bazén, který se nacházel v areálu. Tábora se zúčastnilo 19 mladých hasičů. Po celou dobu tábora se dětem věnovali táboroví vedoucí a to v tomto složení – Kristýna Pospíšilová, Kristýna Čápová, Daniel Grund a Jan Prorok. O táborovou stravu se starali manželé Rainišovi a zdravotnický dohled zajišťoval David Vávra. Na chod tábora zodpovědně dohlížel hlavní vedoucí Štěpán Kreuzmann. Všichni se velice dobře postarali nejen o pořádek, ale i o pestrý celotýdenní program. Účastníci tábora měli připravené různé zábavné hry a ruční práce. Vzhledem k hygienickým podmínkám pro konání tábory strávili všichni účastníci celý týden v areálu. Ale i tak se podařil uskutečnit výlet do přírody a rovnou na tzv. Zkamenělou řeku, která se nachází nedaleko za Úhelnou Příbramí. Celá túra potom vyšla na 7 km. Na závěr tábora se uskutečnila již tradičně noční stezka odvahy, kde se pro děti nacházel poklad. Všem se pobyt v táboře líbil a těší se již na příští rok. Je to pro ně odměna za celoroční činnost. Věříme , že naši vedoucí mládeže budou ochotni si tuto akci  v příštím roce zopakovat. Je to velice náročná, zodpovědná, ale i záslužná činnost , které se věnují na úkor svého volného času, za což všem náleží velké poděkování. Poděkování rovněž patří všem sponzorům, kteří nám pomohli tábor zajistit.

Foto Facebook

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *