Hasičská soutěž v Chrtníči

Publikováno 11.6.2019 | Autor: Zdenek Urban

Po deseti letech se konala okrsková soutěž 1.6.2019 v Chrtníči. Domácí hasiči i celá obec si tak připomněli 120. let od založení sboru. Na fotbalovém hřišti nastoupilo ve 13 hodin jedenáct soutěžních družstev mužů. Dvě družstva z Habrů, 2 družstva z Chrtníče, 2 družstva ze Sázavky, 2 družstva z Leškovic. Dále jedno družstvo z Frýdnavy, Bačkova a Zboží. Kategorii žen zastoupila družstva z Leškovic, Sázavky, Zboží a Habrů. Z této okrskové hasičské soutěže postupují vítězové do okresního kola, které se bude konat v sobotu 22. června 2019 na stadionu HZS v Havlíčkově Brodě.  Účastníky po celý den provázelo nádherné počasí, pěkně připravené hřiště včetně stánku s občerstvením. Na úvod všechny soutěžící přivítal starosta obce Roman Čálek spolu se starostou sboru Milanem Poláčkem, starostou okrsku Bohuslavem Mazánkem a velitelem okrsku Jiřím Rainišem. Ten poblahopřál domácím hasičům ke 120. výročí a předal starostovi sboru čestné uznání okresního sdružení. Vlastní soutěži předcházela ukázka malých hasičů z Chrtníče. Úvodní disciplínou byl běh na 100 m překážek žen. Nejméně dvě závodnice z každého družstva žen musely absolvovat 70 cm vysokou překážku, 80 cm vysokou a 8 m dlouhou kladinu. Po překonání překážek následovalo spojení dvou hadic a připojení na rozdělovač. Nejlepšího času 23,86 dosáhla Monika Syrovátková z Habrů. Jako druhá se umístila Kateřina Bártová ze Sázavky. Třetí příčku obsadila Kristýna Kreuzmannová z Habrů. Po disciplíně žen se na dráhu s dvoumetrovou bariérou a 120 cm vysokou kladinou vydali muži z jednotlivých sborů. Několika chlapcům dělala trochu problémy 2 metry vysoká bariéra. Nebylo jednoduché v parném počasí zaběhnout 100 m v pracovním oděvu s přilbou na hlavě a se dvěmi hadicemi v rukou. Přesto tento fyzicky náročný překážkový běh zvládli všichni závodníci. Nejrychlejší čas 22,74 docílil Jakub Kolář z Habrů, dále Tomáš Prchal ze Sázavky. Třetí se umístil Pavel Zadina ze Sázavky. Druhou soutěžní disciplínou byl požární útok, který zahájily ženy. Všechna družstva se samozřejmě moc snažila dosáhnout co nejlepšího času. Ne všechna splnila svá přání i očekávání přihlížejících a povzbuzujících diváků. Do celkového hodnocení se sčítal čas dosažený v útoku spolu s dvěma nejlepšími časy z překážkového běhu. Nejlepších časů dosáhla děvčata z Habrů. Děvčata z Leškovic obsadila druhé a na třetím pořadí skončila děvčata ze Zboží. Na 4. místě se umístila děvčata ze Sázavky. Následovaly útoky mužů. Nejlepšího součtu časů dosáhlo A družstvo mužů z Habrů. Druhou příčku obsadilo B družstvo ze Sázavky. Třetí místo patřilo družstvu ze Zboží. Družstvo B našich mužů obsadilo až 10. místo. Páté místo patřilo B družstvu z Chrtníče. Šesté pořadí osadilo družstvo z Frýdnavy, 7. místo tým z Bačkova. Na 8. a 9. místě skončila spolu družstva Leškovic.  Na 11. místě se umístilo A družstvo z Chrtníče. Soutěž měla pěkný průběh a po16 hodině byla zakončena. Následovalo vyhlášení výsledků včetně předání diplomů a nezbytných pohárů. Musíme pochválit všechna družstva, že vydržela až do konce a neodjela po dokončení svého závodu. Přinejmenším je to minimálně slušnost a projevení uznání organizátorům. Akce se sama neudělá a nepřipraví, proto patří poděkování domácímu sboru za přípravu soutěže, zajištění občerstvení, doprovodnému programu. Po ukončení celé akce přítomným hrála kapela. Vzhledem k celkové účasti patnácti družstev a krásnému počasí to byla velice pěkná a zdařilá soutěž. 
Poděkování za přípravu celé akce patří nejen domácím hasičům, ale i kolektivu rozhodčích, který ke zdárnému průběhu soutěže určitě přispěl. Byl to hlavní rozhodčí Bohuslav Mazánek ml., který zároveň obsluhoval elektronickou časomíru. Post startéra spolehlivě zastal Miroslav Čáp. Rozhodčím na 100 m překážek byl Štěpán Kreuzmann. Požární útok rozhodoval Jiří Rainiš. Jako pomocní rozhodčí na překážkách i útoku vypomohli hasiči z okolních sborů. Škoda jen, že nepřijelo také družstvo z Rybníčku. 

Soutěžní družstva haberského sboru: 
Muži “A“. Martin Čáp, Kolář, Vávra, D. Grund, Prorok, Kreuzmann a Bezouška

Muži „B“. Martin Čáp, Kreuzmann, O. Grund, Růžička, J. Mergl, P. Čáp a Mirek Čáp.

Ženy.: Vrzáková, Kreuzmannová, K. Pospíšilová, G. Šourková, Syrovátková, Valová a Vlčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *