Frýdnavská savice 2019

Publikováno 2.7.2019 | Autor: Zdenek Urban

    Sbor dobrovolných hasičů Frýdnava pořádal v sobotu 29. června 2019 odpoledne jubilejní desátý ročník soutěže v požárním útoku. První kolo vlastního útoku je každým rokem zpestřeno místními pravidly. Druhé kolo již probíhá dle pravidel požárního sportu. Družstva dospělých měla upravená pravidla. Dopravní vedení se dvěma hadicemi B o délce 20 m. Útočné vedení od rozdělovače se vedlo dvakrát dvěma hadicemi C. Hadice byly rozhazovány  v kotoučích. Děvčata měla určitá zvýhodnění. Nářadí a délka trati byla stejná jako u mužů.  Využívá se asfaltové prostranství po bývalé státní silnici ve směru ke Golčovu Jeníkovu. Počasí hasičské akci popřálo. Bylo nádherně, až příliš horko. Přijelo devět dětských družstev a sedm kolektivů dospělých. Což bylo o šest družstev méně oproti loňskému ročníku. Z toho bylo pouze jedno družstvo žen z Habrů a jedno smíšené z Malčína. Družstva dětí soutěžila v jedné kategorii. Používají krátké savice 1,5 m a hadice dlouhé 10 m. Naše elektronická časomíra tentokrát pracovala spolehlivě. Soutěžící přišlo povzbudit o něco méně diváků jak v loňském roce. V závěru soutěže absolvovala družstva limonádovou štafetu. V dětské soutěži obsadila všechna družstva první místo a také všechna obdržela ceny a diplomy. Starší družstvo vyhrálo i limonádovou štafetu, mladší družstvo skončilo na druhém místě.  

V soutěži dospělých nejlepšího času v požárním útoku docílilo družstvo chlapců z Habrů a získali již počtvrté putovní pohár. V pivní štafetě byli druzí.  Děvčata obsadila v požárním útoku hned druhou příčku. Soutěž se líbila a domácí organizaci dobře zvládli. 

Mladší družstvo dětí soutěžilo ve složení: Remar Vojtěch, Proroková Lucie,  Machota Marek, Šourková Natálie a Bilozir Anna

Starší „A“ družstvo dětí soutěžilo ve složení:  Pospíšilová Veronika, Findová Silvie, Findová Nela, Remar Matyáš, Hamsová Linda, Machotová Nela a Šourková Kristýna 

Starší „B“ družstvo dětí: Remarová Vendula, Pipek Kryštof, Kadlec David, Proroková Aneta,  Pospíšilová Veronika, Remar Matyáš a Burýšek Zdeněk 

Družstvo mužů: Kreuzmann Štěpán, Grund Daniel, Kolář Jakub, Prorok Jan, Čáp Martin, Vávra Zdeněk a Čáp Petr 

Družstvo žen: Šourková Gabriela, Kreuzmannová Kristýna, Pospíšilová Denisa, Vrzáková Adéla, Proroková Aneta, Šourková Kristýna a Vlčková Kateřina

Foto savice 2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *