Frýdnavská savice 2018

Publikováno 16.7.2018 | Autor: Zdenek Urban

Již podeváté pořádal Sbor dobrovolných hasičů Frýdnava v sobotu 23. června 2018 odpoledne hasičskou soutěž v požárním útoku. Provedení vlastního útoku je každým rokem zpestřeno místními pravidly. Využívá se asfaltové prostranství po bývalé státní silnici ve směru ke Golčovu Jeníkovu. Počasí hasičské akci příliš nepřálo. Bylo poměrně chladno s občasnými přeháňkami. Přijelo ale devět dětských družstev a třináct kolektivů dospělých. Z toho byla tři družstva žen. Družstva dětí soutěžila v jedné kategorii. Používají krátké savice 1,5 m a hadice dlouhé 10 m. Družstva dospělých měla upravená pravidla. Dopravní vedení se dvěma hadicemi B o délce 20 m. Útočné vedení od rozdělovače se vedlo dvakrát dvěma hadicemi C. Hadice se rozhazovaly v kotoučích. Děvčata měla určitá zvýhodnění. Nářadí a délka trati byla stejná jako u mužů. Naše elektronická časomíra tentokrát totálně zklamala. Bohužel je to poměrně složitá elektronika. Bude se muset displej odvést k výrobci na opravu. Většina útoků byla potom měřena stopkami. Soutěžící přišlo povzbudit o něco méně diváků jak v loňském roce. V závěru soutěže absolvovala družstva limonádovou štafetu, ve které si naše družstva vedla lépe než v požárním útoku. V dětské soutěži obsadila všechna družstva první místo a také všechna obdržela ceny a diplomy.

V soutěži dospělých nejlepšího času docílilo družstvo chlapců z Habrů a získali již potřetí putovní pohár. V pivní štafetě rovněž vyhráli. Naše děvčata se akce nezúčastnila. Soutěž se líbila a domácí organizaci dobře zvládli.

Mladší družstvo dětí soutěžilo ve složení: Remar Vojtěch, Kadlec David, Valenta Daniel, Machota Marek, Pipek Kryštof, Bilozir Anna a Hejkal David.

Starší „A“ družstvo dětí soutěžilo ve složení: Pospíšilová Denisa, Pospíšilová Veronika, Findová Silvie, Findová Nela, Hamsová Linda, Remar Matyáš, Machotová Nela.

Starší „B“ družstvo dětí:
Remarová Vendula, Kosnar Filip, Kadlec Milan, Hamsa Dušan, Vrzáková Adéla, Proroková Aneta a Pospíšilová Denisa.

Družstvo mužů: Kreuzmann Štěpán, Grund Daniel, Kolář Jakub, Prorok Jan, Švec Adam, Grund Ondřej a Mazánek Tomáš.

https://jirirainis.rajce.idnes.cz/Frydnava_2018/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *