Frýdnavská savice 2017

Publikováno 27.6.2017 | Autor: Zdenek Urban

    V letošním roce již po osmé pořádal Sbor dobrovolných hasičů Frýdnava 24. června odpoledne hasičskou soutěž v požárním útoku. Provedení vlastního útoku je každým rokem zpestřeno místními pravidly. Využívá se asfaltové prostranství po bývalé státní silnici ve směru ke Golčovu Jeníkovu. Počasí hasičské akci popřálo. Přijelo sedm dětských družstev a šest kolektivů dospělých. Z toho byla dvě družstva žen. Družstva dětí soutěžila v jedné kategorii. Používají krátké savice 1,5 m a hadice dlouhé 10 m. Družstva dospělých měla upravená pravidla. Dopravní vedení se dvěma hadicemi B o délce 20 m. Útočné vedení od rozdělovače se provádělo dvakrát dvěma hadicemi C. Hadice v kotoučích se rozhazovaly. Děvčata měla určitá zvýhodnění. Nářadí a délka trati byla stejná jako u mužů. Naše elektronická časomíra pracovala bezchybně po celou soutěž. Soutěžící přišlo povzbudit o něco méně diváků jak v loňském ročníku. V závěru soutěže absolvovala družstva pivní a limonádovou štafetu, kterou naše starší družstvo dětí vyhrálo. V dětské soutěži obsadila všechna družstva první místo a také všechna obdržela ceny a poháry.  V soutěži dospělých nejlepšího času docílilo družstvo chlapců z Habrů a získali na rok putovní pohár. V pivní štafetě skončili na 3. místě. Naše děvčata se akce nezúčastnila. Všem se soutěž líbila a domácí organizaci dobře zvládli. 

Mladší družstvo dětí soutěžilo ve složení:
Remar Vojtěch, Kadlec David, Proroková Lucie,  Remarová Vendula, Machota Marek a Hamsa Dušan.

Starší družstvo dětí soutěžilo ve složení:
Vávra Zdeněk, Pospíšilová Denisa, Pospíšilová Veronika, Vrzáková Adéla, Remar Matyáš, Machotová Nela, Proroková Aneta.

Družstvo mužů:
Kreuzmann Štěpán, Grund Daniel, Kolář Jakub, Prorok Jan, Švec Adam, Grund Ondřej, Čáp Martin.

Frydnavská savice

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *