Den hasičů 2015

Publikováno 19.9.2015 | Autor: Zdenek Urban

Jubilejní dvacátý ročník této prestižní soutěže hasičských jednotek v požárním útoku okresu Havlíčkův Brod se konal v hasičském areálu v Havlíčkově Brodě na Humpolecké ulici. Celodenní program soutěže je poděkováním HZS Kraje Vysočina, územního odboru Havlíčkův Brod – Sborům dobrovolných hasičů v našem okrese za celoroční spolupráci a zároveň je prověrkou akceschopnosti výjezdových jednotek zařazených do Požárního poplachového plánu Kraje Vysočina platného pro okres Havlíčkův Brod. Celodenní program dne byl složen z následujících kategorií:

1. Pohár vedoucího IZS ÚO Havlíčkův Brod – výjezdové jednotky obcí
2. Pohár vedoucího prevence ÚO Havlíčkův Brod  – ženy
3. Pohár velitele stanice Havlíčkův Brod – veteráni
4. Pohár velitele stanice Světlá nad Sáz. – mladší mládež
5. Pohár velitele stanice Chotěboř – starší mládež

Pohár vedoucího IZS ÚO HZS
Tentokrát za nádherného počasí soutěž absolvovalo 24 družstev hasičů našeho okresu. Jednotlivá soutěžní družstva jsou složena z výjezdových jednotek obcí. Územní odbor HZS spolu s Hasičským sportovním klubem připravili tuto netradiční soutěž na stadionu HZS Humpolecká. Vlastní provedení požárního útoku bylo zpestřeno rozlosováním jednotlivých úkonů členů každého družstva. Po provedení útoku musel být veškerý materiál uložen v cíli na plato. Až do této doby byl měřen čas jednotlivým soutěžním družstvům. Naši chlapci se umístili v první polovině startovního pole na 10. místě. Po ukončení soutěže byla všechna soutěžní družstva odměněna cenami, které předávali zástupci HZS a OSH. Vzhledem k organizaci celé akce a pěknému počasí se celý den vydařil.

Složení družstva výjezdové jednotky hasičů z Habrů :
Kreuzmann Š., Sedláček D., Čáp Martin, Mergl J., Čáp Petr, Mazánek B.ml.

Pohár vedoucího prevence ÚO HZS
Soutěž absolvovalo celkem osm družstev žen SDH našeho okresu. Naše družstvo děvčat tentokrát bylo kompletní. Požární útok se jim povedl a v konečném pořadí se umístila na pěkném čtvrtém místě.

Složení družstva žen SDH Habry:
Kreuzmannová Kristýna, Hloušková Zuzana, Šourková Gabriela, Hloušková Tereza, Čápová Veronika, Syrovátková Monika a Pospíšilová Kristýna.

Pohár velitele stanice ÚO HZS Havlíčkův Brod
Do této soutěže se nakonec měla odvahu přihlásit pouze dvě družstva veteránů. Počet družstev byl značně ovlivněn věkovou hranicí soutěžících. Propozicemi soutěže byla dána věková hranice nad 45 let. Soutěž proběhla jako první od 10 hodin. Našim veteránům se požární útok moc nezdařil, ale vzhledem k počtu družstev skončili na posledním druhém místě.

Složení družstva veteránů SDH Habry:
Příbramský Karel, Rainiš Jiří st., Čáp Miroslav, Grund František, Mazánek Bohuslav st., Malimánek Petr a Kovařík Luděk.

Pohár velitele stanice ÚO HZS Světlá nad Sázavou
O tento pohár soutěžilo šest družstev v kategorii mladší mládeže. Našim nejmenším hasičům se útok poměrně vydařil a umístili se na pěkném 3. místě. V této soutěži byli věkově jedni z nejmladších.

Složení družstva mladší mládeže:
Pospíšilová Veronika, Remar Matyáš, Kadlec Milan, Remarová Karolína, Remarová Vendula, Remar Vojtěch a Kadlec David.

Pohár velitele stanice ÚO HZS Chotěboř
O tento pohár soutěžilo osm družstev v kategorii starší mládeže. Průběh požárního útoku našeho družstva byl velice pěkný. Rovněž tak dobré bylo i umístění. Získali bronzovou medaili za pěkné 3. místo.

Složení družstvo starší mládeže:Němcová Lucie, Pospíšilová Denisa, Grund Ondřej, Mazánek Tomáš, Vávra Zdeněk, Šourková Kristýna a Proroková Aneta.

Všem členům soutěžních družstev haberských hasičů patří poděkování za účast, vzornou reprezentaci města a dobrovolného hasičského sboru. Za krásného počasí se každé družstvo svého úkolu včetně umístění zhostilo velice dobře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Aktuality 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *