Jaro u SDH Habry

V Habrech se letos opět odehrál pomlázkový průvod pořádaný místními hasiči, kterým se po pěti letech podařilo tuto tradici obnovit. Ulice města se staly dějištěm slavnostního průvodu, doprovázeného dechovou hudbou a koňským spřežením. Hasiči si dali za cíl projít celé město a podělit se s obyvateli o tuto tradiční, avšak nepravidelně konanou akci. Průvod se setkal s nadšeným přijetím a oživil tak vzpomínky na staré zvyky, které jsou součástí Habrů.

Další z jarních událostí, tzv. čarodějnice, se však setkaly s komplikacemi, když silný vítr znemožnil zapálení ohňů. Navíc hasiči museli zasahovat v lese u Sázavky, kde propukl lesní požár, který se dohašoval až do druhého dne. Nicméně, akce byla posunuta na 11. května a zároveň se spojila s oslavami 145. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Habrech.

Součástí oslav byla dálková doprava vody od haberského rybníka k Opatskému lesu. V pravé poledne došlo předání pamětní stuhy k čestnému praporu z rukou krajského starosty SH ČMS Jana Slámečky. Od 13 h začala okrskové kolo soutěže v požárním útoku a v běhu na 100 m překážek. Po sečtení všech časů se na prvním místě v kat. žen umístili ženy z Habrů. V běhu na 100 m překážek se z haberských žen na prvním místě umístila M. Merglová a na třetím místě K. Bartíková. Muži dali dohromady dvě družstva, Habry A se umístilo na třetím místě a Habry B na prvním místě. V běhu na 100 m překážek v kat. mužů se na druhém místě umístil Š. Kreuzmann.  Večer pak byl završen zapálením ohně a promítáním hokejového zápasu.

První jarní soutěží pro mladé hasiče se stalo oblastní kolo soutěže hry Plamen v Lučici, kde Habry reprezentovala dvě družstva mladších a jedno družstvo starších. Habry A v kat. mladších skončili na 6. místě a Habry B na 5. místě. V kategorii starších se naši mladí hasiči umístili na krásné 3. místě.

SDH Habry zve na tyto akce: 22. června – noční soutěž na hřišti pod hasičárnou

                                                13. července – letní zábava – Razz + Telegraf Rock

                                                24. srpna – Rozloučení s prázdninami

                                                31. srpna – železný hasič – mladí hasiči

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality 2024. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.